
Німеччина загалом підтримує ідею створення європейської військової місії для України. Проте Берлін поки що вагається з відправленням власних солдатів, висуваючи чіткі умови щодо мандата, командування та формату їхньої участі.
Про це заявив міністр оборони Борис Пісторіус, пише Spiegel.
Посадовець висловив застереження щодо завдань потенційних європейських сил для України. Він вважає пропозицію принципово обґрунтованою, але багато питань залишаються без відповідей. Однак сам Пісторіус не брав участі в переговорах, які, з поважної причини, велися у дуже вузькому колі.
Після завершення переговорів щодо України в Берліні канцлер Німеччини Фрідріх Мерц разом з іншими європейськими главами держав та урядів заявив, що багатонаціональні сили під керівництвом Європи та за підтримки США повинні підтримувати українські збройні сили. Їхньою метою буде гарантування безпеки повітряного простору та морів, "також через операції в межах України".
Пропозиція європейців — це зобов'язання щодо спільної відповідальності, сказав Пісторус: "Якщо Путін скаже, куди він хоче йти, тоді ми побачимо, що це може означати в деталях".
Щодо участі Німеччини, за його словами, можливий мандат від Бундестагу залишається відкритим, як і питання "під чиїм командуванням що насправді відбуватиметься, де і в яких рамках". Пісторіус та його британський колега Джон Гілі потім головували на віртуальній зустрічі Контактної групи з питань оборони України (UDCG), в рамках якої понад 50 країн організовують військову допомогу Україні.
Гілі, посилаючись на Берлінські переговори, говорив про ознаки прогресу в мирних перемовинах. Він сказав, що готує британські збройні сили, "щоб ми були готові до дій, коли настане мир — з військами на землі та літаками в повітрі". Однак він додав, що Путін дозволяє своїм жорстоким атакам на Україну продовжуватися. За останні два місяці по Україні було запущено 20 тисяч безпілотників та ракет.
Нагадаємо, раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що капітуляція України стала б заохоченням для російського диктатора Володимира Путіна до нових агресій.