Підтримати проект
Фото: скріншот з відео
Чому важливо брати рашистів у полон: роз'яснення Зеленського (відео)
25 ТРАВНЯ 2023 21:48
Андрій Романюк
Редактор стрічки новин

Президент Володимир Зеленський розповів про операцію обміну полоненими, яка відбулась у четвер, 25 травня. Глава держави також повідомив про успіхи на дипломатичному фронті.

Текст звернення з'явився на сайті президента України.

Обмін полоненими

Зеленський заявив, що сьогодні є черговий позитивний результат у нашої команди, що займається обмінами. З російського полону вдалося повернути ще 106 наших воїнів — вони билися на Бахмутському напрямку.

"Дуже важливо те, що про багатьох із цих 160 людей узагалі не було жодної інформації — вони вважалися безвісти зниклими. Але ми їх знайшли. Повернули додому. Вісім офіцерів, 98 солдатів і сержантів… Дякую всім, хто дав цей результат. Буданов, Єрмак, Усов, Лубінець, Малюк, Клименко – усі, хто готував цей обмін, — молодці! Просто молодці!" — сказав президент.

Він також подякував кожному бійцю, які забезпечили наявність у нас відповідного обмінного фонду. 

"Це мають пам’ятати всі на передовій: що більше російських полонених візьмемо, то більше наших людей повернемо", — додав президент.

Дипломатичний фронт

Зеленський провів зустріч сьогодні в Києві з міністром оборони Швеції. Глава держави подякував за незмінну підтримку для нашої держави, для наших воїнів. 

"Особливий наголос у зустрічі зробили на посиленні нашої оборони бронетехнікою. Обговорили й нашу авіаційну коаліцію, яку створюємо з партнерами", — сказав глава держави.

Президент наголосив, що 25 травня Фінляндія відправила новий пакет оборонної підтримки — вже 16-й. 

"Загальний обсяг цього пакету — понад 100 мільйонів євро. Дякую за це!" — сказав Зеленський.

Глава держави заявив, що сьогодні з'явилось важливе рішення Ради Євросоюзу для України — ще на рік подовжено торговельну лібералізацію на українську продукцію. Він запевнив, що фактично це повне скасування мит і квот до червня 24-го року. 

"І це новий етап секторальної інтеграції нашої економіки — України та всього Європейського Союзу, те, що однозначно робить нас всіх у Європі сильнішими. У процесі нашого просування у Євросоюз таку лібералізацію — поки тимчасову — ми маємо зробити постійною, і без жодних винятків та обмежень. Власне, як це й має відповідати духу єдиної та вільної Європи — без бар’єрів", — заявив Зеленський.

Президент наголосив, що внутрішня політика не має перекривати спільні європейські цілі. 

"Тож, упевнений, ми зможемо знайти таке рішення, зокрема для фермерів в Україні й в деяких країнах-сусідках, яке відповідатиме нашим спільним європейським інтересам і стандартам", — додав він.

День Державної служби спеціального зв’язку

"Мав честь сьогодні привітати з професійним днем нашу Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України. Подякував за те, що зв’язок в Україні й для держави, і для наших військових, і для звичайних громадян залишається стабільним попри всі загрози. Це важливий результат, який допомагає нам стійко та ефективно протидіяти російським окупантам", — сказав Зеленський.

Подяка воїнам

"Є за що подякувати й нашим воїнам Нацгвардії, зокрема на Запорізькому напрямку. Знищено пару російських "сушок" 15-ю бригадою оперативного призначення нашої Нацгвардії. Дякую двом нашим особливо влучним воїнам. До речі, один із них уже відзначений званням Героя України й має на своєму рахунку не лише ворожі літаки, а й збиту крилату ракету. Дякую, хлопці! Молодці", — сказав Зеленський.

Він також відзначив бійців на Донецькому напрямку. За його словами, особливо відзначилися 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада, 18-й і 137-й окремі батальйони морської піхоти та 74-й окремий розвідувальний батальйон.

"Дякую вам — кожному воїну! Кожному. Слава всім, хто б’ється заради України! Дякую всім у світі, хто нам допомагає!" — додав Зеленський.

Президент також звернувся до спільноти американського Університету імені Джона Гопкінса. Це один із провідних навчальних закладів США. 

"Його випускники й випускниці — потужні особистості, і деякі з них значно вплинули на політику. Побажав максимально цінувати час. Бо кожен день має значення. Що більше зробимо сьогодні, то швидше завершимо війну нашою перемогою. І тільки нашою", — наголосив глава держави.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний спростував російські фейки про нібито своє поранення. Офіцер ЗСУ Анатолій Штефан (Штірліц) показав відео з генералом.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 25.05.2023 21:48