
Центральна виборча комісія Вірменії оголосила підсумкові результати голосування за новий склад парламенту країни. Політична сила Нікола Пашиняна здобула упевнену перемогу, що дозволить проєвропейській команді одноосібно призначити новий Кабмін.
Про це повідомляє вірменське "Радіо Свобода" і News Am.
За підсумками виборчих перегонів, право сформувати вищий законодавчий орган країни вибороли лише три політичні об'єднання. Попри запеклу міжпартійну боротьбу, більшість мандатів змогла утримати команда керівника уряду, тоді як решту місць розділили опозиційні фракції, які орієнтуються на Росію.
До оновленого складу парламенту увійдуть тільки три політсили: партія чинного прем'єра Нікола Пашиняна "Громадянський договір", а також дві проросійські партії — "Сильна Вірменія" мільярдера Самвела Карапетяна та блок "Вірменія" колишнього президента Роберта Кочаряна.
Головним тріумфатором виборів став чинний урядовий курс, який отримав достатню підтримку для одноосібного контролю над ухваленням рішень. Загалом голоси та місця у залі засідань розподілилися таким чином:
Варто додати, що така кількість мандатів у партії Пашиняна за фактом дає можливість самостійно сформувати новий уряд, уникаючи тривалих коаліційних перемовин з іншими силами.
Головна несподіванка виборів була пов'язана з долею ще одного політичного гравця, чий прохід опинився під питанням через анулювання бюлетенів на кількох дільницях. Інтрига в цих виборах полягала ще в тому, чи проходить партія "Процвітаюча Вірменія" (ППА).
У результаті уточнення даних підтримка ППА спершу зросла на 147 голосів. Однак через визнання недійсними результатів голосування на трьох виборчих об'єктах парторганізація втратила 222 голоси і не подолала мінімальний поріг у 4%.
Проте крапку в цій історії ще не поставлено. Опозиціонери зберігають шанси на реванш, адже якщо ЦВК вирішить провести повторне голосування на цих трьох дільницях, то, найімовірніше, ППА добере кілька десятків голосів, яких бракує, і пройде до нового парламенту.
Нагадаємо, за даними ISW, російська влада розгорнула потужну інформаційну та економічну атаку проти Єревана після оголошення результатів загальнонаціонального волевиявлення. Москва намагається всіма силами поставити під сумнів легітимність тріумфу керівної сили, паралельно висуваючи відверті ультиматуми через геополітичний розворот країни.