1 049 день війни
Особовий склад
800 010
Танки
9 710
Артилерія
21 710
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
330
БПЛА
21 708
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,08
42,35
43,33
43,7
Деяким українцям можуть заборонити продавати нерухомість
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

Деяким українцям можуть заборонити продавати нерухомість

Українцям, які накопичили борги за комунальні послуги, планують заборонити продавати нерухомість. Також вони не матимуть можливості передавати її у спадок.

Про це заявив перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу "Київ24".

Він, зокрема, зазначив, що в Києві суттєво зросли борги, та зауважив, що, попри дію мораторію на підвищення тарифів на воду в столиці, мешканці перестали платити за неї.

"Це при тому, що в багатьох інших містах ціни на воду значно зросли", — сказав Кучеренко.

На його думку, держава має зайнятися цим питанням - і людям або дадуть можливість погасити борги, або вони стануть перешкодою для продажу квартири чи передання її у спадок.

"Це буде чесним рішенням", — заявив він.

Раніше директор структурного підрозділу "Енергозбут" комунального підприємства "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін розповідав, що загальний борг киян за спожиті послуги за централізоване опалення та гарячу воду складає понад сім мільярдів гривень: 4,3 мільярда гривень — за послуги з централізованого опалення та 2,7 мільярда гривень — за гаряче водопостачання. У платіжках за листопад 2024 року понад 90 тисячам хронічних боржників, окрім нарахування за спожиті послуги, також нараховано штрафні санкції у вигляді пені.

Загальна заборгованість українців за житлово-комунальні послуги, за підрахунками Спілки споживачів комунальних послуг, на середину 2024 року — понад 200 мільярдів гривень. Найбільші борги за комуналку мають мешканці прифронтових територій, серед яких лідирує Дніпропетровська область, де порушено понад 100 тисяч проваджень або 14,3% від загальної кількості.

Нагадаємо, на початку листопада в Пенсійному фонді пояснювали, що громадяни України, які не здатні самостійно оплачувати комунальні послуги, мають право на призначення житлової субсидії. Проте, якщо споживач має прострочену заборгованість за комуналку розміром понад 680 гривень, — допомога від держави не призначається.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама