Україні знадобиться додаткове врегулювання питання проведення повоєнних виборів на законодавчому рівні. При цьому варто дотримуватися Конституції, де закладено головні принципи виборчого процесу.
Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко в інтерв’ю "Укрінформу".
"У нас є законодавство, яке передбачає, що протягом місяця, в іншому випадку трьох місяців, мають призначити вибори. Проте всі ці норми писали в умовах мирного часу. Створюючи їх, законодавець не міг передбачити тих обставин, в яких ми зараз живемо, й масштаби наслідків, які спричинила повномасштабна війна", — наголосив він.
Діденко також зазначив, що країні знадобиться додаткове врегулювання питання проведення повоєнних виборів на законодавчому рівні. Зокрема, потрібен певний період для підготовки виборів.
Також він додав, що в Центральній виборчій комісії ще 2022 року підготували пропозиції про зміну виборчого законодавства щодо підготовки повоєнних виборів. Наприклад, пропонували збільшити цей термін з одного місяця до шести.
"Необхідно системно та виважено підходити до питання призначення повоєнних виборів. У Конституції закладено принципи виборів, зокрема, те, що вони мають бути вільним. Повоєнні вибори мають відповідати кращим практикам, демократичним стандартам. Це відкриє для України перспективи євроінтеграції, прискорить швидкість повоєнного відновлення. Збереження демократичного вектора розвитку нашої держави — це питання, за великим рахунком, нашого виживання. А тому повоєнні вибори в Україні мають бути підготовлені та проведені належним чином", — підсумував Олег Діденко.
Нагадаємо, що наприкінці лютого президент Володимир Зеленський висловив переконання, що за розмовами про його нелегітимність на посаді президента України після травня 2024 року стоїть Кремль, який проплачує цю кампанію. На початку останнього місяця весни мала би закінчитися його каденція на посаді глави держави.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими