Військові експерти переконують у наявності "неспростовних" доказів того, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет надійшли в Росію з Північної Кореї.
Про це повідомила агенція AP із посиланням на заяву голови дослідницької організації, яка відстежує зброю, використану в атаках проти України з 2018 року, на засіданні Ради Безпеки ООН.
США та їхні західні союзники заявили, що Росія та КНДР порушили ембарго ООН на експорт зброї з Північної Кореї. Виконавчий директор Conflict Armament Research Джон Лефф надав докладний аналіз залишків ракети, яка вдарила по Харкову 2 січня.
За його словами, організація задокументувала двигун ракети, її хвостову частину та майже 300 компонентів, вироблених 26 компаніями з восьми країн, і визначила, що це була ракета або КН-23 або КН-24, виготовлена 2023 року в КНДР.
"Організація дійшла до такого висновку, ґрунтуючись на унікальних характеристиках ракети — її діаметрі, різних лопатевих приводах, що управляють тягою та траєкторією ракети, візерунком навколо запальника, наявності корейських ієрогліфів на деяких компонентах ракети, а також інших знаках і компонентах, що стосуються більш раннього періоду до 2023 року", — сказав експерт.
Лефф додав, що після початкової документації їхні команди перевірили ще три ідентичні ракети КНДР, які вразили Київ і Запоріжжя на початку цього року. Вони також помітили додаткові звичайні озброєння, у тому числі артилерійський снаряд виробництва 1977 року, який захопили на лінії фронту, він раніше не спостерігався на полі бою в Україні.
Рада обговорила незаконне постачання зброї з Північної Кореї на запит Франції, Японії, Південної Кореї, Великої Британії та США. Голова ООН з питань роззброєння Ізумі Накаміцу повідомив, що група експертів розглядала звіт України про уламки ракет, які вона виявила "після інформації про балістичні ракети малої дальності, вироблені в КНДР, які російські збройні сили використали в Україні".
Хоча мандат експертів, продовжений з 2009 року, зусиллями Росії припинено, Накаміцу сказав, що комітет Ради Безпеки, відповідальний за моніторинг реалізації санкцій проти КНДР, "продовжує свою роботу та контролюватиме дотримання санкційного режиму".
Представник США додав, що незалежні висновки дослідницької організації Леффа підтверджують звіти з відкритих джерел. Він також заявив, що, крім десятків ракет, переданих Росії Північною Кореєю, вона також незаконно переправила понад 11 тисяч контейнерів із боєприпасами.
Нагадаємо, що, за інформацією аналітиків американського Інституту вивчення війни, військові будівельні й інженерні сили з Північної Кореї готові вирушити на окуповану територію України. Вони мають узяти участь у "відновлювальних роботах" у деяких районах Донецькій області.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими