
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що президент Володимир Зеленському навпряму зателефонувати російському диктатору Володимир Путіну, якщо він зацікавлений у мирних перемовинах.
Таку заяву він зробив у своєму зверненні у Facebook. За його словами, в Москві під час зустрічі з Путіним він передав йому послання від Зеленського.
"Я передав повідомлення від президента України Володимира Зеленського президенту Росії. Під час нашої особистої зустрічі в Вірменії він сказав мені, що готовий зустрітися з Путіним у будь-якому форматі. Відповідь очевидна: якщо президент України зацікавлений у зустрічі, він повинен зв'язатися зі своїм російським колегою телефоном", — сказав він.
Водночас, на думку прем'єра Словаччини, перемир’я між Україною та Росією має продовжуватися і надалі, адже це нібито може створити простір для переговорного процесу.
Нагадаємо, глава німецького уряду Фрідріх Мерц висловив офіційне розчарування через рішення словацького колеги Роберта Фіцо відвідати столицю Російської Федерації для зустрічі з диктатором. Поки європейські лідери відзначають спільні цінності, прем'єр Словаччини обрав поїздку до країни-агресора.
Водночас міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляв, що Варшава може поблажливо поставитися до поїздки прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до Москви на 9 травня. За словами польського дипломата, це можливо лише за умови розблокування допомоги Україні.