Фіцо пригрозив заблокувати санкції ЄС проти Росії: яку умову висуває Словаччина
Роберт Фіцо. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Фіцо пригрозив заблокувати санкції ЄС проти Росії: яку умову висуває Словаччина

Очільник словацького уряду Роберт Фіцо наголосив, що його держава не голосуватиме за нові пакети санкцій проти Російської Федерації, якщо Єврокомісія не надасть пропозицій у сфері кліматичної та енергетичної політики.

Про це політик сказав на спільній прес-конференції з президентом Європейської ради Антоніу Коштою, пише "Укрінформ".

Фіцо зазначив, що попередні 18 санкційних пакетів не змусили Москву змінити свою політику, і тому нові обмежувальні кроки також не будуть ефективними. Він зауважив, що Словаччина потребує реалістичного підходу до поєднання кліматичних цілей Євросоюзу із потребами автомобільної та важкої промисловості.

"Я не підтримаю жодних нових санкційних пакетів, поки Єврокомісія не висуне реальних пропозицій щодо цін на електроенергію в Європі", — йдеться у заяві словацького прем'єра.

На думку Фіцо, нинішні кліматичні цілі Єврокомісії не відповідають економічним умовам Словаччини, яка на рік виробляє понад мільйон автомобілів і має високі ціни на енергоресурси.

Прем'єр-міністр Словаччини також визнав, що погодився на ухвалення попереднього пакета санкцій, використавши ситуацію для отримання гарантій постачання газу для своєї держави. Фіцо вкотре розкритикував план RePower Europe, який передбачає відмову Європейського Союзу від палива РФ, назвавши його "величезною помилкою".

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв, що російський диктатор Володимир Путін начебто висловив готовність зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським поза межами Москви.

Також Роберт Фіцо зазначав, що багато європейських країн уже відмовили від імпорту газу й нафти з Росії. Однак потрібно знайти таку систему, за якої кожна країна Європи отримає енергоресурси за хорошу ціну.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама