Головна тема — Україна: в Канаді збираються міністри Великої сімки
Фото ілюстративне. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Головна тема — Україна: в Канаді збираються міністри "Великої сімки"

Ключовою темою засідання міністрів закордонних справ "Групи семи" в Канаді в середу, 12 листопада, стане подальша підтримка України. До того ж провідні країни обговорять ідею глобальних партнерств.

Про це повідомила міністерка закордонних справ Канади Аніта Ананд напередодні зустрічі, її цитує "Укрінформ".

"Завтрашній день ми розпочнемо із зустрічі з міністром закордонних справ України, аби підтвердити нашу колективну підтримку України на тлі російської агресії", — наголосила вона.

Ананд додала, що після цього очільники МЗС G7 і запрошені представники низки інших країн обговорять критично важливі мінерали, енергетичну безпеку й економічну витривалість.

За словами канадської урядовиці, учасники засідання також поговорять про "досягнення тривалого миру та стабільності на Близькому Сході, підтримку безпеки та процвітання в Індійсько-Тихоокеанському регіоні та реагування на кризи в Судані та на Гаїті".

Вона наголосила, що для належного реагування на глобальні виклики необхідні глобальні партнерства. Таку ідею теж активно обговорюватимуть під час заходу країн "Великої сімки".

"Проблеми, що постають перед нами, — виходять за межі "Групи семи" та наших кордонів. Саме тому вкрай важливим є широке географічне представництво за столом перемовин", — підсумувала Аніта Ананд.

Раніше повідомлялося, що цього тижня в канадській провінції Онтаріо відбудеться зустріч міністрів закордонних справ "Групи семи", участь у якій візьме очільник МЗС України Андрій Сибіга.

Нагадаємо, що 31 жовтня міністри енергетики країн "Групи семи" засудили російські обстріли енергетичної інфраструктури України. Вони підтвердили наміри допомагати у її відновленні.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама