1 078 день війни
Особовий склад
844 070
Танки
9 947
Артилерія
22 707
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 053
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
24 102
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Хто домінує в Чорному морі — Україна чи Росія: версія командувача ВМС Естонії
Морський дрон Magura V5. Фото: "Мілітарний"

Хто домінує в Чорному морі — Україна чи Росія: версія командувача ВМС Естонії

У традиційному розумінні морської війни ні Росія, ні Україна не мають домінування в Чорному морі. Зараз, за великим рахунком, це спірна морська акваторія.

Таку думку висловив командувача Військово-морських сил Естонії Іво Вярк. Його цитує видання ERR.

"Усе Чорне море можна вважати в цьому сенсі спірною морською акваторією, де обидві сторони фактично мають певний ступінь свободи дій. І ця свобода дій, очевидно, є більшою біля узбережжя. Де обидві сторони мають власні засоби протиповітряної оборони, морські міни, підтримку з боку різних систем озброєння з берега", — зазначив він.

Командувач ВМС Естонії додав, що кораблі зазвичай виходять у море лише для проведення конкретних дій, але жодна зі сторін не йде на надмірний ризик. Вярк зауважив, що обидві сторони використовують газові бурові установки в Чорному морі.

"Вони надають хорошу можливість для обох сторін розмістити там розвідувальне обладнання, а потім вести звідти спостереження за морською ситуацією. Однак відомо, що вони не перебувають постійно в руках жодної зі сторін, тобто переходять з рук в руки", — пояснив він.

Командувача запитали, чи зробили українці революцію у сфері морських безпілотників, адже українській армії нібито вдалося збити російський гелікоптер за допомогою морського безпілотника.

"Наземні ударні безпілотники насправді стали важливим інструментом для України, але їхній імідж і, можливо, їхня корисність можуть бути дещо переоцінені в очах громадськості. Україна сама каже, що вони використовують військово-морські безпілотники саме тому, що у них немає інших засобів, вони не мають нічого протиставити російському Чорноморському флоту", — відповів Вярк.

Він зазначив, що з 17 великих російських військових кораблів лише шість були пошкоджені українськими безпілотниками. Вярк визнав, що морське середовище є складним для дронів.

"Якщо говорити про безпілотники в цілому, то технології дронів і заходи протидії їм на морі теж розвиваються з шаленою швидкістю. Однак багато експертів також вважають, що безпілотні технології, швидше за все, будуть додатковим заходом, тобто до традиційних засобів і можливостей ведення морської війни. Іншими словами, це, безумовно, допоможе поліпшити ситуаційну обізнаність і посилити розвідувальну діяльність, але не буде нічого, що замінить сучасні підводні човни, надводні кораблі, ракети, міни і подібні засоби", — підсумував командувач ВМС Естонії.

Нагадаємо, що в суботу міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову зі своїм турецьким колегою Хаканом Фіданом. Вони, зокрема, обговорили безпекову ситуацію у Чорному морі.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама