ЗРК Patriot. Фото: commons.wikimedia.org

Країни ЄС і НАТО тиснуть на Грецію та Іспанію щодо передачі Україні систем ППО, — FT

Союзники Іспанії та Греції по Європейському Союзу й НАТО вимагають у них надати Україні системи протиповітряної оборони. Йдеться про радянські С-300 та американські Patriot.

Як повідомляє Financial Times, цього місяця Україна звернулася до західних партнерів із проханням надати додаткові системи ППО, оскільки Росія посилює повітряні атаки проти українських міст та енергетичної інфраструктури країни. Проте натепер лише Німеччина оголосила, що передасть українцям Patriot, і наразі Київ має у своєму розпорядженні щонайменше три такі системи.

Інші лідери країн Євросоюзу використовували саміт, який відбувся у Брюсселі минулого тижня, щоб особисто закликати прем'єр-міністрів Іспанії та Греції, Педро Санчеса і Кіріакоса Міцотакіса, передати частину своїх систем ППО Україні.

"Ми всі знаємо, у кого вони є, ми всі знаємо, де вони розташовані, і ми всі знаємо, кому вони дійсно потрібні", — зазначив один зі неназваних співрозмовників Financial Times. 

У виданні додають, що від лідерів цих країн вимагають надати системи ППО, адже Іспанія та Греція мають у своєму розпорядженні близько дюжини таких систем. Також вони розташовані значно далі від кордонів з Україною, ніж Польща та Румунія, у яких теж є С-300 та Patriot, тому вони не стикаються з безпосередньою загрозою від російських ракет та дронів.

Нагадаємо, що до Києва прибула двопартійна делегація Конгресу США. До української столиці конгресмени прибули у такому складі: Том Кін, Білл Кітінг, Мадлен Дін, Натаніель Моран.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 23.04.2024 00:46