Кремль намагається використовувати економічні стимули, щоби вплинути на американсько-російські переговори про війну в Україні. Насправді Росія щиро не зацікавлена в зусиллях Дональда Трампа припинити війну.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони, серед іншого, посилаються на інсайдерську інформацію видання Moscow Times.
"Кремль шукає стимули, щоби "привернути увагу Трампа". Російська влада працює повним ходом над підготовкою пропозицій для Трампа щодо ключових економічних секторів", — ідеться у звіті.
Одне з джерел, які брали участь у дискусіях у Кремлі з цього приводу, заявило, що Росії "потрібно доїти Трампа якомога більше, розвішуючи можливість припинення вогню перед ним, як моркву".
Офіційні російські джерела бачать два основні сценарії, які можуть розгортатися: або Росія погоджується на припинення вогню за посередництва Трампа в обмін на поступки, такі як обмеження на постачання американської зброї в Україну, або Росія звинуватить Україну в разі провалу переговорів.
Нещодавно Росія запропонувала США економічні стимули, які не пов’язані з війною Росії в Україні, ймовірно, як частину зусиль, щоби домогтися від Америки поступок щодо війни Росії в Україні.
Наприклад, помічник президента Росії Микола Патрушев закликав США та Росію спільно працювати над розв'язанням проблем в Арктиці.
При цьому Путін відхиляє численні пропозиції про повне або тимчасове припинення вогню, запропоновані США й Україною.
"Путін уже розпочав сумніватися, чи зможе Україна отримати військову допомогу від своїх союзників у разі тимчасового повного припинення вогню — можливо, висунувши умови щодо припинення постачання зброї Україні США та, ймовірно, також Європою, як умову для прийняття повного припинення вогню", — зробили висновок аналітики.
Нагадаємо, що "остаточна пропозиція" американського президента Дональда Трампа у мирному процесі містить визнання Криму російським, замороження лінії фронту, гарантії безпеки для України, скасування санкцій проти Росії й інші пункти. Вашингтон чекає відповіді від Києва.