Глава російського міністерства закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров хоче, аби другий раунд переговорів між Києвом та Москвою про припинення вогню пройшов у Туреччині.
Російського дипломата цитують росЗМІ.
"Що стосується переговорів Росії та України, якщо ви запитаєте мене, я б знову звернувся до наших турецьких друзів, — у Стамбулі дуже добре", — наголосив Лавров.
Варто зазначити, що 26 травня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан у рамках візиту до Росії зустрівся з російським диктатором Володимиром Путіним у Москві. Фідан, який перебував із дводенним офіційним візитом, сказав, що у Москві він прийняв Володимира Мединського, який очолює російську делегацію на переговорах з Україною у Стамбулі.
Нагадаємо, що, за інформацією заступника міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, Туреччина на належному рівні організовувала перемовини у Стамбулі. За його словами, їх правильно організували навіть з погляду географії кімнати – між делегаціями була належна відстань. Також організували дуже якісний переклад — українською, російською, турецькою й англійською мовами.
Раніше повідомлялось, що Туреччина стає важливим потенційним партнером у процесі перегляду європейської архітектури безпеки. Це пояснюється тим, що Європа прагне зміцнити свою оборону та знайти механізми гарантування безпеки України в умовах можливого припинення вогню.