НОК України подав апеляцію на дискваліфікацію Гераскевича: спортсмен розповів, за що його покарали
Владислав Гераскевич. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

НОК України подав апеляцію на дискваліфікацію Гераскевича: спортсмен розповів, за що його покарали

Під час вечірньої пресконференції в четвер, 12 лютого, в українському консульстві у Мілані президент НОК України Вадим Гутцайт розповів про апеляцію до Спортивного арбітражного суду (CAS) на рішення про дискваліфікацію скелетоніста Владислава Гераскевича за недотримання заборони на використання "шолому пам'яті".

"Завтра вже буде розбиратися ця ситуація в арбітражному суді, тому що для нас важлива перемога. Перемога — те, що зробив Владислав, якого ми підтримали. Нам важливо, щоб правда все ж таки була на нашому боці", — сказав очільник НОК України.

CAS заслухає справу Владислава Гераскевича у п'ятницю, 13 лютого, о 10:0 за київським часом.

Український скелетоніст розповів, що його усунули від участі у змаганнях на Олімпійських іграх більш ніж за годину до старту, тому він фізично не міг порушити правила щодо місць висловлювань позиції атлетів.

"Чесно кажучи, якщо говорити про настанови для спортсменів, то йшлося про висловлювання позиції. Головна проблема тут у тому, що ми маємо правила щодо цього — вони однакові для трьох місць: місця проведення змагань, церемонії нагородження та церемонії відкриття. Але ж мене усунули більш ніж за годину до початку заїзду, тому, наскільки я розумію, я фізично не міг порушити це правило, бо мене відсторонили ще до того, як це сталося", — пояснив Гераскевич.

Він переконаний, що не порушував правила щодо місць для висловлювань позиції атлетів, бо не мав такої можливості, тому що тренування не є частиною місця проведення змагань, це не враховується.

"У розмові з президенткою НОК я сказав, що на цих Олімпійських іграх ми побачили чимало російських прапорів на трибунах, фанати їх часто використовують. Також ми побачили російський прапор на шоломі одного з атлетів на місці проведення. Ці атлети та глядачі, наскільки я знаю, не отримали жодних санкцій. Їх не дискваліфікували. Я сказав їй, що вони ставляться так до атлетів з російськими прапорами — а з іншого боку мають мене, намагаються використовувати правила таким чином, який люди вважають нечесним. Я вважаю, що це підіграє російській пропаганді", — наголосив Владислав Гераскевич.

Попередній контекст:
  • 9 лютого Міжнародний олімпійський комітет заборонив скелетоністу Владиславу Гераскевичу використовувати під час Олімпіади-2026 шолом із зображеннями загиблих українських атлетів.
  • 10 лютого український скелетоніст, попри заборону від МОК, вийшов у "шоломі пам'яті" на тренування. Згодом пресатташе МОК Марк Адамс наголосив, що шолом "суперечить" правилам, встановленим організацією на час Олімпіади-2026, однак повідомив, що комітет піде назустріч українцю та дозволить йому одягти чорну пов'язку на старти в Мілані.
  • 10 лютого, НОК України звернувся до МОК щодо дозволу використання "шолома пам’яті" Гераскевичем, наголосивши, що він "відповідає нормам", встановлених організацією.
  • 11 лютого в Кортіні-д’Ампеццо відбулася зустріч представників МОК із представниками Національного олімпійського комітету України і Владиславом Гераскевичем. Сторони обговорили ситуацію, що склалася навколо використання спортсменом "шолома пам’яті".
  • 12 лютого вранці стало відомо, що українського скелетоніста Владислава Гераскевича дискваліфікували перед першим заїздом Олімпіади-2026 у скелетоні. Рішення Міжнародної федерації бобслею та скелетону (IBSF) щодо дискваліфікації спортсмен отримав особисто.
  • У МОК пояснили, що рішення ухвалили після відмови Гераскевичем дотримуватися Керівних принципів МОК щодо самовираження спортсменів. Його ухвалило журі Міжнародної федерації бобслею та скелетону (IBSF) на основі того факту, що шолом, який він мав намір носити, не відповідав правилам.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський нагородив українського скелетоніста Владислава Гераскевича, якого дискваліфікували перед першим заїздом Олімпіади-2026 через "шолом пам'яті" із зображенням спортсменів, загиблих внаслідок війни Росії, орденом Свободи.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама