Фото: соцмережі

Оборудки з виплатами та корупція у військкоматах: скільки кримінальних справ розслідує ДБР

Державне бюро розслідувань викрило чимало фактів нарахування бойових виплат військовослужбовцям, які фактично не брали участь у бойових діях. Також зафіксовано випадки оформлення грошей на підставних осіб, які навіть не проходять службу.

Про це повідомили в прес-службі ДБР.

Від початку 2023 року Бюро проводить розслідування в 48 кримінальних провадженнях щодо схем та оборудок у сфері виплат військовослужбовцям. За результатами роботи, сімом особам вже повідомили про підозру, щодо трьох осіб до суду направлені обвинувальні акти.

Правоохоронці порахували, що схеми з виплатами військовим завдали державі збитків на майже 18 млн гривень. Наразі відшкодовано майже шість мільйонів гривень, суди наклали арешти на майно вартістю майже два мільйони гривень.

"Не менш важливим напрямком є викорінення корупції у територіальних центрах комплектування та військово-лікарських комісіях. Подекуди нечисті на руку посадовці намагаються заробити на військовозобов’язаних, які хочуть втекти від мобілізації за кордон", — додають у відомстві.

ДБР розслідує 31 справу щодо корупційних дій керівників та посадовців територіальних центрів комплектування під час мобілізації.

ДБР викрило оборудки із виплатами військовим
Фото: ДБР

Нагадаємо, Бюро відкрило кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем начальником Одеського обласного територіального центру комплектування під час проведення мобілізації. За оперативними даними, він за винагороду наказував підлеглим не призивати тих чи інших осіб.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 15.05.2023 10:48