Підтримати проект
Фото: Букви
ПАР шукає способи уникнути виконання ордера на арешт Путіна, — Bloomberg
24 БЕРЕЗНЯ 2023 17:36
Анна Савицька
Редактор стрічки новин

Уряд Південно-Африканської Республіки бере юридичні поради щодо того, як виконати ордер Міжнародного кримінального суду на арешт президента Володимира Путіна. Це може відбутися в тому випадку, якщо російський лідер відвідає саміт БРІКС у серпні.

Про це повідомляє Bloomberg.

Відзначимо, 18 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна за воєнні злочини, пов'язані з ймовірним викраденням дітей з України. Південна Африка підписала Римський статут, який заснував суд, і може бути зобов’язана виконати наказ про арешт.

ПАР зайняла нейтральну позицію щодо війни Росії з Україною. Це викликало осуд у деяких найбільших торгових партнерів країни, включаючи США та Європейський Союз, а також деякі з найбільших банків країни.

"Південна Африка навряд чи заарештовуватиме будь-якого главу держави, який відвідує країну. Уряд і Африканський національний конгрес розглядають усі варіанти, щоб уникнути виконання ордеру", — заявили двоє чиновників у міністерстві закордонних справ, які відмовилися називатися. 

Представники міністерства закордонних справ Південної Африки відмовилися від коментарів.

Що відомо про рішення суду в Гаазі

Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Раніше очільник Офісу генпрокурора України Андрій Костін заявив, що російський президент Володимир Путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину — незаконної депортації та переміщення українських дітей. Тепер Путіна мають заарештувати за межами Росії та передати до міжнародного суду.

Також повідомлялось, що можливість перебувати в інших країнах світу для російського диктатора Володимира Путіна стала проблемною.

У Міністерстві зовнішніх справ Росії відреагували на видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт Путіна. Для країни-агресора такі документи не мають жодного значення.

Південно-Африканська Республіка може бути першою, хто заарештує Путіна під час його запланованого візиту в серпні. ПАР ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду і зобов’язана видати ордер на арешт.

Світ, 24.03.2023 17:36