Фото: nta.ua

Польські фермери анонсували нову блокаду кордону з Україною: у ДПСУ назвали дату

Польські фермери анонсували блокаду вантажної ділянки в пункті пропуску "Рава-Руська — Хребенне" на кордоні з Україною. Страйк розпочнеться у вівторок, 4 червня.

Про це повідомив прес-центр Державної прикордонної служби України. 

"З 10:00 4 червня за київським часом до другої половини дня 6 червня польські фермери планують блокування вантажної ділянки в пункті пропуску "Рава-Руська — Хребенне", — зазначили прикордонники.

Вказується, що очікується повна зупинка руху вантажних автомобілів на виїзд з України. У напрямку на в'їзд в Україну польська сторона пропускатиме не більше 24 вантажівок на добу (два запуски по 12 авто) і до чотирьох автомобілів на годину з гуманітарними вантажами.

"Просимо враховувати інформацію при плануванні маршруту!" — наголосили в ДПСУ.

Яких збитків зазнали українські експортери та імпортери внаслідок блокування українсько-польського кордону

Згідно з даними Національного банку України, блокада кордонів мала великий вплив на українську зовнішню торгівлю. Насамперед йдеться про імпорт товарів. Прямі збитки імпорту товарів внаслідок блокади торік у листопаді становили 500 мільйонів доларів, тоді як експорту — 160 мільйонів доларів. До кінця травня ситуація з блокадою на західних кордонах країни вирішиться. Збитки для імпорту в другому кварталі 2024-го оцінюють у 300-400 мільйонів доларів. 

"Блокада західних кордонів мала обмежений вплив на економіку України на початку 2024 року, однак і він мінімізується в межах року", — стверджують експерти.

У НБУ наголошують, що збитки, яких зазнав імпорт, вдалося частково компенсувати завдяки нарощуванню постачання залізницею, а збитки експорту вдалося частково компенсувати завдяки нарощуванню постачання через новий морський коридор.

Нагадаємо, на початку травня посол України в Польщі Василь Зварич заявив, що Варшава не зупиняла переговорів з Києвом щодо аграрних питань. Цей процес триває на всіх рівнях.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 03.06.2024 17:28