Фото: "Громадське радіо"

Польські прикордонники повідомили про напад людей у масках та "білоруській формі"

Семеро непізнаних осіб у масках та білоруській формі у суботу, 9 вересня, здійснили напад на польських прикордонників. На місце події було направлено спецавтотранспорт, ніхто не постраждав.

Про це повідомила прикордонна служба Польщі. Невідомі особи, перебуваючи на території білоруського кордону, кидали каміння у бік польських прикордонників.

У атакуючих були рогатки та ліхтарі, якими вони засліпили патрульних. Для реагування на інцидент було відправлено спеціалізований автотранспорт, постраждалих не виявили.

Також у прес-службі зазначили, що протягом суботи з Білорусі до Польщі намагалися нелегально потрапити 15 людей. Серед них дев'ятеро були громадянами Сирії, а четверо осіб — із Бурунді та Конго.

Польща та країни Балтії можуть повністю закрити кордони з Білоруссю

Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський наприкінці серпня заявляв, що Польща та країни Балтії можуть повністю закрити свої кордони з БілоруссюВлада чотирьох держав очікує можливих інцидентів, в тому числі й збройного характеру, через присутність найманців приватної військової групи "Вагнера" у сусідній країні.

Зокрема, в останні місяці в Польщі також спостерігається збільшення кількості мігрантів з країн Близького Сходу та Африки, які намагаються перетнути кордон, і звинувачує Білорусь у сприянні їм.

"Ми вимагаємо від влади в Мінську, щоб група "Вагнер" негайно покинула територію Білорусі, а нелегальні мігранти негайно покинули прикордонну зону і були відправлені назад на батьківщину", — сказав міністр.

За його словами, влада готова до різного розвитку подій, тому випадку будь-якої загрози з Білорусі, будуть вжиті відповідні заходи.

"Якщо станеться критичний інцидент, незалежно від того, чи буде він на польському, чи литовському кордоні, ми негайно відповімо. Всі прикордонні переходи, які були відкриті до цього часу, будуть закриті", — повідомляв Камінський.

Нагадаємо, польські прикордонники останнім часом фіксують зростання потоку на кордоні зі Словаччиною. Якщо у перші місяці року там ловили поодиноких нелегальних мігрантів, то з квітня лік пішов на десятки, а за серпень затримали 163 особи.

Відомо також, що до Польщі із території Білорусі 23 серпня намагалися прорватися 175 нелегальних мігрантів. Вони поводилися агресивно: нападали на польські патрулі та жбурляли каміння в прикордонників.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 11.09.2023 00:16