Фото ілюстративне. Джерело: ДПСУ

Поляки припинили блокування пункту пропуску "Рава-Руська — Гребенне"

Польські протестувальники припинили блокування руху вантажних авто у пункті пропуску "Рава-Руська — Гребенне". Станом на ранок п'ятниці, 7 червня, через цей пункт пропуску до Польщі з України заїхало кілька десятків вантажівок.

Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

"За інформацією від польської сторони, блокування руху до пункту пропуску "Гребенне" завершилося о 01:20. Станом на 08:00 на виїзд з України оформлено 40 вантажних транспортних засобів", — йдеться у повідомленні. 

Яких збитків українській економіці завдали протести щодо блокування польсько-українського кордону

Згідно з даними Національного банку України, блокада кордонів мала великий вплив на українську зовнішню торгівлю. Насамперед йдеться про імпорт товарів. Прямі збитки імпорту товарів внаслідок блокади торік у листопаді становили 500 мільйонів доларів, тоді як експорту — 160 мільйонів доларів. До кінця травня ситуація з блокадою на західних кордонах країни вирішиться. Збитки для імпорту в другому кварталі 2024-го оцінюють у 300-400 мільйонів доларів. 

"Блокада західних кордонів мала обмежений вплив на економіку України на початку 2024 року, однак і він мінімізується в межах року", — стверджують експерти.

У НБУ наголошують, що збитки, яких зазнав імпорт, вдалося частково компенсувати завдяки нарощуванню постачання залізницею, а збитки експорту вдалося частково компенсувати завдяки нарощуванню постачання через новий морський коридор.

Нагадаємо, у квітні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна не в змозі самостійно розв'язати зернове питання з Україною. Він вважає, що ця проблема має бути вирішена на політичному рівні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Події, 07.06.2024 09:58