1 112 день війни
Особовий склад
887 620
Танки
10 303
Артилерія
24 346
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 103
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
331
БпЛА
28 801
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,514
41,5
43,49
43,46
Посилка з палеонтологічними цінностями: з України до США намагалися вивезти зуби вимерлих мамутів (фото)
Фото: Київська митниця

Посилка з палеонтологічними цінностями: з України до США намагалися вивезти зуби вимерлих мамутів (фото)

Київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України зубів мамутів, ссавців, які вимерли кількасот тисяч років тому. Ці палеонтологічні зразки мають наукову та культурну цінність. Переслати їх намагалися до Сполучених Штатів Америки в міжнародному поштовому відправленні. 

Про це повідомила прес-служба Київської митниці.

"Переслати зуби мамутів намагалися в міжнародному поштовому відправленні під виглядом "креативних художніх заготовок" вартістю 10 доларів", — йдеться у повідомленні.

В одній із посилок під час митного контролю міжнародних поштових відправлень виявили шість важких декоративних пластин незрозумілого походження. Прямувало поштове відправлення з міста Пирятина Полтавської області до США. Знахідку митники скерували на експертизу.

"За визначенням експертів Національного науково-природничого музею, пластини, що були в посилці — ніщо інше, як два корінних зуби двох різних мамутів", — зазначили митнки.

Фахівці припускають, що тваринам, яким належали зуби, було 15 та 50 років. Жили вони в епоху плейстоцену (до палеоліту), тобто 130-350  тисяч років тому.

Кожен зуб був розрізаний по горизонталі на три частини, всі елементи декоровані смолою. Після цих втручань дані зразки втратили природній цемент, а також коріння.

"За висновком фахівців, знахідки цих зубів цінні для дослідження видової різноманітності мамутів в плейстоцені України. Ці зразки не часто зустрічаються і мають культурну, наукову, музейну та освітню цінність", — додали в прес-службі.

Культурні цінності вилучено.

Нагадаємо, раніше з України до Польщі намагалися вивезти скрипку італійського майстра Антоніо Страдіварі. Коштовний вантаж знайшли прикордонники в багажнику автомобіля.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама