Привласнила понад 2,5 млн грн. на фейкових відрядженнях: у Києві викрили головбуха держінституту
Фото ілюстративне. Джерело: Нацполіція

Привласнила понад 2,5 млн грн. на фейкових відрядженнях: у Києві викрили головбуха держінституту

Правоохоронці столиці викрили масштабну схему розкрадання бюджетних коштів у державному науковому інституті. Посадовиця тривалий час привласнювала гроші, фіктивно оформлюючи виїзди співробітників за кордон.

Про це повідомляє пресслужба поліції Києва.

Схема привласнення бюджетних коштів

Слідство встановило, що головна бухгалтерка наукової установи організувала механізм незаконного збагачення через підробку офіційних документів. Жінка оформлювала службові відрядження для наукових працівників, певно знаючи, що жодних поїздок насправді не відбувалося.

Зловмисниця власноруч підписувала папери та засвідчувала їх печаткою установи. У документах вона зазначала неправдиві дані щодо нарахування добових витрат, компенсацій за проживання та проїзд. На підставі цих фальсифікацій фігурантка знімала готівку з банківського рахунку інституту та використовувала її на власний розсуд.

Результати перевірки та наслідки

Факт розкрадання вдалося підтвердити завдяки ретельному фінансовому аудиту та проведенню низки судових експертиз. Фахівці дійшли висновку, що протиправні дії посадовиці завдали значних втрат державній скарбниці.

У результаті махінацій державному бюджету було завдано збитків на суму понад 2,5 мільйона гривень. Наразі жінці вже повідомлено про підозру, тривають слідчі дії.

Нагадаємо, у Черкаській області колишня працівниця банку переконала бабусю загиблого військового відкрити додатковий рахунок і переказати на нього державну допомогу. Маючи доступ до новоствореного рахунку, зловмисниця систематично знімала кошти через банкомати.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама