Про що домовилися Зеленський і Трамп: деталі переговорів у США
Володимир Зеленський й Дональд Трамп під час зустрічі у США 28 грудня 2025 року. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Про що домовилися Зеленський і Трамп: деталі переговорів у США

У неділю, 28 грудня, Володимир Зеленський та українська делегація з переговорів щодо миру в Україні перебували з офіційним візитом у Сполучених Штатах Америки, де провели зустріч з Дональдом Трампом та американськими колегами. Розмову президент України назвав "змістовною" й наголосив, що Україна готова до миру.

У своєму Telegram-каналі Зеленський за підсумками візиту подякував Трампу — за "чудову зустріч" й Стіву Віткоффу та Джареду Кушнеру за "їхню залученість і повну відданість справі". Також він відзначив зусилля нашої команди, зокрема Рустема Умєрова та Андрія Гнатова.

Українська делеграція з переговорів щодо миру

"Ми провели змістовну розмову з усіх питань і високо цінуємо прогрес, якого досягли українська та американська команди протягом останніх тижнів <…> Погоджуємося, що гарантії безпеки є ключовими на шляху до досягнення тривалого миру, і наші команди продовжать роботу над усіма аспектами", — повідомив Зеленський.

Українська делеграція з переговорів щодо миру з візитом у США

Ключові домовленості

Президент зазначив, що під час зустрічі українська та американська делегації обговорили всі аспекти мирної рамки та досягли значних результатів. Також обговорили послідовність подальших дій. 

"Домовилися, що наші команди зустрінуться вже наступного тижня, щоб фіналізувати всі обговорені питання. І також узгодили з президентом Трампом, що він прийме українських та європейських лідерів у Вашингтоні в січні", — зауважив очільник держави й наголосив, що "Україна готова до миру".

Володимир Зеленський й Дональд Трамп

Як відомо, перед зустріччю із Зеленським Трамп зідзвонився з президентом Росії Володимиром Путіним. Він назвав розмову продуктивною, а у Кремлі повідомили, що сторони домовилися створити дві робочі групи щодо "мирної угоди" в Україні. Після переговорів із Зеленським Трамп планував знову зателефонувати Путіну.

Основні заяви Зеленського й Трампа для ЗМІ після переговорів 

Перемовини президентів України й США тривали понад дві години. За підсумками зустрічі вони зідзвонилися з європейськими лідерами, після чого вийшли до ЗМІ.

Журналісти поцікавилися у Трампа про робочу групу, створення якої він обговорював з російським диктатором. Той відповів, що до неї від США увійдуть спецпосланці Віткофф, Кушнер, Кейн, Рубіо та українці. Зеленський, своєю чергою, назвав Умєрова, Кислицю та Гнатова. За словами президента України, команди працюватимуть над шістьома документами — й "на січень матимемо рішення". Трамп додав, що робоча група працюватиме з росіянами.

Володимир Зеленський й Дональд Трамп

Що ще сказав Зеленський

  • Найближчими тижнями заплановані зустрічі з європейськими партнерами, щоб узгодити питання, які поки залишаються відкритими. Також не виключають переговори у Вашингтоні, ймовірно вже у січні.
  • За словами президента України, 20-пунктний план наразі погоджений приблизно на 90%. Гарантії безпеки з боку США узгоджені повністю, гарантії від США та Європи — на 90%. Військову складову погоджено на 100%, тоді як план економічного розвитку ще фіналізується.
  • Над "мирним планом" команда працювала понад місяць.
  • Питання можливої "вільної економічної зони" на Донбасі Зеленський назвав надзвичайно складним, наголосивши на необхідності дотримання Конституції України. Говорячи про референдум, він зазначив, що це лише один із можливих варіантів — своєрідний ключ до розв’язання цього питання.
Володимир Зеленський

Що ще сказав Трамп

  • За словами президента США, під час переговорів було фактично обговорено весь спектр питань. Щодо гарантій безпеки — вони узгоджені приблизно на 95%. Україна суттєво наблизилася до домовленостей, хоча залишаються один-два складні моменти. Водночас під час нинішнього етапу переговорів було зроблено чимало поступок.
  • Питання можливої "вільної економічної зони" на Донбасі повністю не узгоджене, однак сторони, за його словами, значно просунулися до розв’язання цього складного й чутливого питання.
  • Президент США також зазначив, що російська сторона наполягала на тому, щоб Україна фактично "віддала" Донбас, що стало предметом суперечок. Позиції ще потребують узгодження, однак переговорний процес рухається у правильному напрямку.
  • Майбутню угоду, наголосив він, необхідно буде затвердити або в парламенті України, або винести на референдум. 91% українців виступають за завершення війни.
  • Він також додав, що існує ризик подальшого захоплення територій у найближчі місяці, тому з ухваленням угоди не варто зволікати. Україна, за його словами, мужньо обороняється, але настав момент шукати шлях до завершення цієї боротьби.
  • Окремо обговорювалася ситуація навколо Запорізької атомної електростанції.

"Путін хоче бачити її введення в експлуатацію, не націляється ракетами. Найбільша АЕС у світі, й вони можуть швидко її запустити. Це великий поступ, він перестав націлятися бомбами", — сказав Трамп.

  • Тристороння зустріч за участі Зеленського, Трампа та Путіна, за словами президента США, відбудеться у відповідний момент. Росія, як він зазначив, має сісти за стіл переговорів і зацікавлена в тому.
  • Путін хоче бачити Україну успішною.

Нагадаємо, за даними CNN, адміністрація президента США Дональда Трампа готова піти на суттєві кроки щодо забезпечення стабільності в Україні, запропонувавши механізм гарантій безпеки через Конгрес. Такий формат, на якому тривалий час наполягала українська сторона, має забезпечити максимальну юридичну силу домовленостей.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама