Переговори російського диктатора Володимира Путіна з китайським колегою Сі Цзіньпіном тривали 2,5 години. За їхніми результатами сторони підписали 12 документів різного характеру.
Про це повідомили російські інформаційні ресурси. Однак, за версією аналітиків, візит Путіна до Китаю не приніс Кремлю важливих двосторонніх угод. Є лише документи, так би мовити, другорядного значення.
Зокрема, серед них — угоди про постачання до Китаю російського топінамбура та субпродуктів із яловичини. Серед іншого, сторони домовилися про створення в прикордонній зоні резервату "Земля великих кішок" і затвердили концепцію розвитку острова Уссурійський, який безоплатно передано Китаю 2008 року.
Три документи стосуються об'єднання зусиль державної пропаганди: китайське агентство "Сіньхуа" співпрацюватиме з російськими ЗМІ, а також проведе експертний форум БРІКС спільно з агентством "Росія сьогодні". Крім того, медіакорпорація Китаю CMG підписала меморандум про співпрацю з "Газпром-Медіа Холдингом", який володіє, зокрема, телеканалом НТВ.
Також погоджено меморандум "у сфері інфраструктурного й інженерного будівництва" й аналогічний документ про співпрацю між бізнес-об'єднанням "Ділова Росія" та Китайським комітетом зі сприяння міжнародній торгівлі. Водночас у списку документів відсутня угода про будівництво трубопроводу "Сила Сибіру-2", за допомогою якого Кремль розраховував замінити "Газпрому" втрачений європейський ринок.
Низка видань зазначала, що новопризначений міністр оборони Андрій Бєлоусов, а також міністр закордонних справ Сергій Лавров, новий секретар Ради безпеки Сергій Шойгу та радник із зовнішньої політики Юрій Ушаков прибули до Китаю разом з російським диктатором.
Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що Китай хоче ініціювати міжнародну мирну конференцію щодо війни між Російською Федерацією та Україною, в якій сторони повинні брати участь "на рівних". На ній мали би розглянути справедливе обговорення всіх мирних планів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими