Сі Цзіньпін. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Сі Цзіньпін зробив заяву про Глобальний мирний саміт: його має визнати Росія

Китай ініціює міжнародну мирну конференцію щодо війни між Російською Федерацією та Україною, в якій сторони повинні брати участь "на рівних". На ній повинно розглядатись справедливе обговорення всіх мирних планів.

Таку заяву Сі Цзіньпін зробив під час спільної прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном.

У заяві китайського лідера йдеться про те, що Пекін неодноразово заявляв свою позицію, що він не був ініціатором "української кризи" та не є її стороною чи учасником. 

"Замість того, щоб бути спостерігачами, ми відіграємо важливу роль у забезпеченні миру. Спеціальний представник китайського уряду у справах Євразії проводить третій раунд човникової дипломатії. Водночас Китай виступає проти спроб використовувати українську кризу як цап-відбувайло, очорнити третю країну або розпалити нову холодну війну", — йдеться у заяві Сі.

Лідер КНР також зазначив, що історія знову і знову доводить, що зрештою конфлікти можна вирішити лише шляхом переговорів. 

"Ми закликаємо всі сторони відновити взаємодію та діалог для зміцнення взаємної довіри. Виступаємо за проведення у належний час міжнародної мирної конференції, визнаної як Росією, так і Україною, яка забезпечує рівну участь усіх сторін та справедливе обговорення всіх мирних планів. Ми підтримуємо збалансовану, ефективну та стійку архітектуру безпеки в Європі", — додав Сі Цзіньпін.

Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку. На нього Швейцарія запросила понад 160 країн і міжнародних організацій, але не Росію.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що на Глобальному саміті миру Україна планує зосередитись на трьох головних питаннях. Ця представницька зустріч відбудеться вже 15-16 червня.

Нагадаємо, що 16 січня президенти України та Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда зустрілися в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Вони відвідали виставку про воєнні злочини Росії, яку відкрили в Українському домі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 07.05.2024 16:08