Фото ілюстративне зі соцмереж

Рада підтримала послаблення відповідальності для дезертирів з армії

Верховна Рада України ухвалила закон про вдосконалення кримінальної відповідальності за злочини проти встановленого порядку проходження військової служби під час дії воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат України від партії "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко у своїх соціальних мережах.

"Якщо підозрюваний у самовільному залишенні частини висловив бажання продовжити службу, його можуть звільнити від кримінальної відповідальності. При цьому можна повернутися не тільки до своєї частини, але й до іншої. Звичайно, це за згодою командира та тільки один раз", — написав він.

За з законом, особу, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407 (Самовільне залишення військової частини або місця служби), 408 (Дезертирство), можуть звільнити від кримінальної відповідальності.

Для цього потрібно, щоби військовий до закінчення досудового розслідування добровільно заявив слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби для продовження служби.

Механізм звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців можливий лише за умови надання командиром (начальником) військової частини (установи) письмової згоди на продовження проходження військової служби таким військовослужбовцем.

Автори законопроекту навели статистичні дані, що лише впродовж січня-квітня 2024 року зареєстровано 10 584 кримінальних проваджень за самовільне залишення частини та 7 306 проваджень за дезертирство. Загалом у провадженні органів досудового розслідування перебуває майже 19 тисяч кримінальних справ за скоєння військових кримінальних правопорушень.

Водночас у чинному кримінальному законодавстві відсутні правові підстави для можливості звільнення під час дії воєнного стану військовослужбовців ЗСУ від кримінальної відповідальності за перше вчинення таких кримінальних правопорушень і за умови щирого каяття та бажання повернутися до проходження військової служби.

Нагадаємо, що 17 липня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про повернення на службу військовослужбовців після самовільного залишення частин або вчинення дезертирства під час дії воєнного стану. Крім того, їх можуть звільнити від кримінальної відповідальності.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 20.08.2024 15:47