Фото: ВРУ

Раніше крайнього терміну: Корнієнко повідомив, коли Рада може ухвалити Держбюджет-2024

Верховна Рада може затвердити Державний бюджет України на 2024 рік уже в середині листопада. До цього зазвичай Держбюджет нардепи ухвалювали лише у грудні.

Про це повідомив заступник Голови ВР Олександр Корнієнко повідомив у коментарі "Укрінформу".

Корнієнко пояснив, що, згідно з регламентом ВР, до 15 вересня кожного року Кабінет міністрів має внести на розгляд парламенту проект держбюджету на наступний рік. Упродовж п'яти днів ВР має заслухати доповідь щодо цього проєкту.

"Відповідно це станеться не пізніше, ніж 20 вересня, але ми не розголошуємо дати засідань. Після заслуховування проекту бюджету депутати мають два тижні на подання поправок і пропозицій, потім комітет має зробити бюджетні висновки, які парламент має схвалити, — це фактично перше читання бюджету. Якщо скласти всі ці терміни, я думаю, що орієнтовно в середині жовтня ми вийдемо на голосування в першому читанні", — сказав він.

Після цього, за словами Корнієнка, комітет Верховної Ради з питань бюджету певний час готуватиме проект до розгляду в другому читанні.

"Традиційно в дев‘ятому скликанні не було жодних бюджетних ночей. Ми це явище пережили. Ми завжди ухвалювали бюджет максимум до початку грудня, у перших числах місяця. Я вважаю, що цьогоріч буде раніше. На мою думку, уже в середині листопада країна матиме бюджет на наступний рік", — додав Корнієнко.

Перший заступник Голови ВР наголосив, що Державний бюджет України на наступний рік "дуже простий — військовий". При цьому він зауважив, що Держбюджет-2024 буде "більш військовим, ніж бюджет 2023 року". Другий пріоритет бюджету, за словами Корнієнка, – соціальна сфера. Він уточнив, що на неї спрямовуватимуться кошти партнерів і внутрішні резерви України. Також він зазначив, що нині ведеться дискусія щодо перерозподілу податків на доходи фізичних осіб.

"Пропонується, ту частину податку, яку сплачують військові, залишати в державному бюджеті, пропорційно не розподіляючи з місцевими бюджетами. Це дасть додаткові надходження спрямовані на Міністерство стратегічних промисловостей, Міністерство цифрових трансформацій, на закупівлю дронів, виробництво необхідних для військових речей", — пояснив перший заступник Голови ВР.

Нагадаємо, у п'ятницю, 15 вересня, Кабінет міністрів ухвалив проект бюджету на 2024 рік. Цього ж дня документ зареєстрували у Верховній Раді. В уряді наголошують, що ключовий акцент цього проекту бюджету — оборона й безпека нашої країни. Виділяють трильйон 685 мільярдів гривень. Ця сума на 113 мільярдів гривень більша, ніж цього року.  Зазначається, що другий пріоритет — це соціальна сфера. Видатки бюджету складуть 469 мільярдів гривень, що на 25 мільярдів більше, ніж цього року. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 16.09.2023 21:59