1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Реформа старшої школи: які можливості відкриються для учнів з 2027 року
Фото: Pixabay

Реформа старшої школи: які можливості відкриються для учнів з 2027 року

Міністерство освіти і науки України працює над реформою шкільної освіти. "Профільна" — саме такою має стати старша школа вже у 2027 році. 

Про це повідомила прес-служба МОН.

Що передбачає реформа

Реформа старшої школи передбачає, що після дев'ятого класу учні зможуть обрати одне із двох спрямувань — академічне або професійне.

Академічне спрямування дасть змогу навчатися в ліцеях за обраним профілем, наприклад, STEM чи мовно-літературним. Учні зможуть самостійно обирати предмети для поглибленого вивчення, а також предмети, не повʼязані з профілем. Наприклад, учень біохімічного профілю зможе обирати курси, повʼязані з літературою, мистецтвом і мовами. Академічні ліцеї будуть великими закладами освіти, завдяки чому вдасться сформувати декілька груп учнів, а отже, для них зʼявиться можливість запропонувати різні профілі та навчальні предмети на вибір.

Професійне спрямування передбачає вступ у професійний коледж чи заклад фахової передвищої освіти, де студенти зможуть опанувати професію та обирати предмети, що повʼязані з нею. А після закінчення навчання, студенти зможуть обрати подальший шлях — або вийти на ринок праці, або продовжити навчання у ЗВО.

"Реформа старшої школи змінює ціннісний підхід до освіти. Девʼятикласники самостійно обиратимуть, як вони хочуть навчатися у старшій школі. Це закладено у філософію всієї реформи, і це те, чого, як ми бачимо, прагнуть самі діти. Ми даємо їм свободу. Це одна з важливих, засадничих цінностей людини", — пояснив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

Як сприймають реформу учні та батьки?

Результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке провів КМІС, свідчать про те, що реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників. В опитуванні взяли участь понад 80 тисяч респондентів: учні, батьки, освітяни та представники місцевої влади з усіх регіонів.

91% старшокласників і 83% студентів закладів професійної і фахової передвищої освіти хотіли б обирати частину предметів для вивчення. Серед батьків учнів 10–11 класів реформу підтримують 85%, серед батьків учнів 5–6 класів — 78%.

У МОН зазначили, що пілотний проект стартує у 2025 році в окремих ліцеях у різних регіонах. Національний старт реформи заплановано на 2027–2029 роки.

Нагадаємо, за даними соціологічного дослідження, в Україні кожен другий учень 10-11 класу користується послугами репетиторів. Більшість старшокласників пояснюють своє рішення тим, що середня школа дає їм недостатній рівень знань для вступу у вищий навчальний заклад.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама