Фото: Pixabay

Релігійне свято 15 червня: кого сьогодні вшановують християни за новим церковним календарем

У суботу, 15 червня, за новим церковним календарем віряни вшановують пророка Амоса. У Старий Заповіт ввійшла "Книги пророка Амоса".

TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято.

Що відомо про життя святого Амоса

Пророк народився у невеликому містечку Текої неподалік від Віфлеєму. З дитинства хлопчик був навчений до праці та пас стада худоби, щоб заробляти на хліб. Побачивши його смиренність, Бог звелів йому йти до Ізраїлю, переконувати людей, які поринули в гріхи та ідолопоклонство, покаятися і почати вести праведне життя.

Амос почав пророкувати, що прийдуть на землю ізраїльську асирійці, спустошать її та будуть знущатися з людей, якщо вони не повернуться обличчям до Ісуса. Але головний жрець Ізраїлю Амасія постійно знущався зі святого пророка та наказував йому повертатися додому.

Одного разу Амоса жорстоко побили. Через два дні він помер він ран. Проте його слово залишилося у вигляді "Книги пророка Амоса", яка увійшла у Старий Заповіт.

Пророк Амос

Пророк Амос. Джерело: nordbess-news.cv.ua

Що не варто робити у цей день

  • Не бажано цього дня ходити в ліс.
  • Не рекомендується 15 червня заводити домашніх тварин.
  • Не варто влаштовувати гучні святкування цього дня.
  • Не можна сваритися та лихословити.
  • Не варто з’ясовувати стосунки.

Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр раніше пояснював, що рішення про дотримання новоюліанського календаря не є обов'язковим для всіх, тобто примусово його нікому не нав'язують. Це означає, що якщо певні парафії захочуть звершувати богослужіння за старим стилем вони зможуть це робити. Аби убезпечити ПЦУ від розколу, буде даний перехідний період під час впровадження новоюліанського календаря.

Нагадаємо, раніше у ПЦУ пояснювали, чи можна відмовитись бути хрещеною та хрещеним. Детальніше — у нашому матеріалі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 15.06.2024 10:49