
Дезінформаційна кампанію проти України пояснюється стрімким зміцнення співпраці між Києвом і країнами Близького Сходу. Це відбувається на тлі іранських повітряних атак на держави Перської затоки.
Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі Х.
"Москва вкрай засмучена швидким зміцненням зв'язків України з країнами Перської затоки після іранського повітряного терору", — зазначив він.
За його словами, в Кремлі розуміють, що унікальний досвід України кардинально змінив її роль у регіоні.
"Тому вони звернулися до пропаганди, щоби спробувати підірвати внесок України", — констатував український міністр.
Він озвучив, до яких спроб вдалимся російські пропагандисти. Зокрема, вони поширювали фейки про те, що українських експертів атакували. Також з’являлася інформація "родом із Москви", що Україна не виконує своїх зобов'язань тощо.
"Ми очікуємо більше такої нісенітниці найближчими тижнями. Але ця пропаганда не матиме успіху. Наші партнери в Перській затоці чудово знають, як Україна підтримує розвиток сучасного, високотехнологічного й економічно ефективного захисту", — акцентував очільник МЗС.
У цьому плані він відзначив візит президента України Володимира Зеленського до регіону, який, на його думку, заклав міцну основу для багаторічної взаємовигідної співпраці.
"Ми сприймаємо цю російську дезінформаційну кампанію як доказ того, що Москва визнає успіх України та власну невдачу", — підсумував Андрій Сибіга.
Нагадаємо, що 5 квітня міністр закордонних справ України провів зустріч із сирійським колегою Асадом Хасаном аш-Шейбані для обговорення стратегічного партнерства. Сторони домовилися про відновлення роботи дипломатичних представництв у Києві та Дамаску, що стане ключовим етапом у зміцненні міждержавних зв'язків.