Спікер Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки Майк Джонсон написав листа президенту Володимиру Зеленському. В ньому він вимагає звільнити посла України в США Оксану Маркарову.
Про це Майк Джонсон повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі X, де він опублікував копію листа.
"Шановний президенте Зеленський! Я вимагаю негайно звільнити посла України в США Оксану Маркарову", — написав у листі Джонсон.
Спікер зазначив, що цього тижня Маркарова організувала захід, під час якого Зеленський відвідав американське виробниче підприємство. Об’єкт перебував у полі політичних суперечок, його очолював найвищий політичний сурогат кандидата у президенти США від Демократично партії Камали Гарріс. Тому, за словами Джонсона, на захід "навмисне жодного республіканця не запросили".
"Тур явно став партійною передвиборчою подією, покликаною допомогти демократам, і явно є втручанням у вибори. Цей недалекоглядний і навмисно політичний крок призвів до того, що республіканці втратили довіру до здатності посла Маркарової справедливо й ефективно служити дипломатом у цій країні. Її потрібно негайно зняти з посади", — наголосив спікер.
Він нагадав, що раніше чітко заявляв, що всі іноземні держави повинні уникати висловлювання своєї думки або втручання у внутрішню політику США.
"Підтримка припинення війни Росії проти України залишається двопартійною, але наші відносини піддаються невиправданим випробуванням і безпідставно заплямовуються, коли кандидати, які очолюють республіканський президентський список, стають мішенями для нападок у ЗМІ з боку посадових осіб вашого уряду. Ці інциденти не повинні повторитися", — додав Джонсон.
Лист Джонсона Зеленському. Джерело: соцмережа X
Нагадаємо, що представник передвиборчого штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа заявив 24 вересня, що республіканець не зустрінеться цього тижня із лідером України Володимиром Зеленським, який перебуває з візитом до США для участі у відкритті Генеральної Асамблеї ООН.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими