Фото: TrueUA

Тарифи на комунальні послуги: яких змін очікувати з лютого

В Україні підвищення вартості комунальних послуг у лютому не очікується. Зокрема, ціни на газ, опалення та гарячу воду до закінчення зимового періоду залишаться без змін. Проте деякі споживачі платитимуть за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. 

Тарифи на електроенергію

З лютого ціни на електроенергію не зміняться. Востаннє тарифи на світло підвищували 1 червня 2023 року. Сьогодні усі українці платять за єдиним тарифом — 2,64 гривні за кіловат-годину, але вартість зміниться для малих непобутових споживачів.

Для цієї категорії ціна на електроенергію змінюється щомісяця згідно з рішенням НКРЕКП. У компанії-постачальника електроенергії Yasno вказали, що розрахунок ціни базується на методиці НКРЕКП і містить наступні складові:

  • вартість купівлі електроенергії на гуртовому ринку;
  • тариф за послуги оператора системи розподілу;
  • тариф за послуги оператора системи передачі;
  • тариф за послуги постачальника універсальної послуги.

Варто зазначити, що у споживачів є можливість зменшити суми у платіжках за допомогою двозонних чи тризонних лічильників. Так, в нічний час кіловат електроенергії коштуватиме 1,32 гривні замість 2,64 гривні. Тобто основне навантаження на мережу потрібно робити вночі, а вдень — економити.

Тарифи на воду

Питання про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення не порушувалося. Тобто з ютого українці платитимуть, як і раніше. 

У липні тарифи на послуги 34 водоканалів повинні були зрости в середньому на 32%. У НКРЕКП підрахували, що у середньому сума в платіжках за водоспоживання домогосподарством могла зрости на 62 гривні за місяць (з ПДВ). Проте підвищення тарифів скасували після критики влади.

Тариф на газ

Ціни на газ не змінюватимуться до кінця опалювального сезону. Для клієнтів "Нафтогазу" тариф на газ з 1 лютого залишається на рівні 7,96 гривні за кубометр. Ціни від інших постачальників коливаються від 7,7 до 9,90 гривень за кубометр.

Проте, як інформує "ГазПравда", у лютому деякі споживачі почнуть платити за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. У кожному будинку ця плата індивідуальна й залежить від кількості квартир і технічних особливостей мереж.

Нагадаємо, в Україні є громадяни, які мають право на пільги у розмірі 50% від вартості комунальних послуг. Таку знижку надають родичам загиблих військових.

 Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 02.02.2024 04:35