
Американський президент Дональд Трамп попередив Індію про запровадження додаткових митних зборів у відповідь на тривалу закупівлю російських енергоносіїв. Лідер США прагне обмежити доходи Кремля, чинячи економічний тиск на Нью-Делі через закупівлю нафти у країни-агресора.
Про це він повідомив під час спілкування з журналістами на борту літака.
Попри дружні особисті стосунки з індійським прем’єром Нарендрою Моді, Трамп висловив незадоволення торгівельною політикою Нью-Делі щодо енергоносіїв з РФ.
"Він хороший хлопець і знав, що я незадоволений. Було важливо піти мені назустріч. Але вони продовжують торгувати, тому ми можемо дуже швидко підняти тарифи на їхні товари", — зазначив президент США.
Заява Трампа прозвучала на тлі складних переговорів між Вашингтоном та Нью-Делі. Наразі дипломати та економісти обох держав працюють над укладанням нової масштабної торгівельної угоди. Погрози запровадженням мит можуть суттєво ускладнити цей процес та стати важелем тиску на Індію з метою скорочення її доходів у бюджет країни-агресора.
Раніше повідомлялось, що танкери, завантажені майже 2,2 мільйонами барелів російської нафти марки Urals, прямують до найбільшого нафтопереробного заводу Індії Reliance. Вантаж повинні доставити на початку цього місяця.
Нагадаємо, нещодавно агентство Bloomberg повідомляло, що індійські державні нафтопереробні заводи Indian Oil Corp та Bharat Petroleum Corp закупили російську сиру нафту, спокушені знижками та великими постачаннями від несанкціонованих продавців.