Трамп закликав Зеленського і Путіна припинити війну: президент України відреагував
Перемовини Володимира Зеленського і Дональда Трампа у Білому домі 17 жовтня. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

Трамп закликав Зеленського і Путіна припинити війну: президент України відреагував

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп закликав українського лідера Володимира Зеленського та російського диктатора Володимира Путіна припинити війну.

Таку заяву він зробив у своєму дописі у власній соцмережі Truth Social після перемовин із Зеленським 17 жовтня у Вашингтоні.

"Зустріч з президентом України Володимиром Зеленським була дуже цікавою і теплою, але я сказав йому, як і президенту Путіну, що настав час припинити вбивства і укласти угоду! Досить пролито крові, а межі власності визначаються війною і сміливістю. Вони повинні зупинитися там, де вони є. Нехай обидва проголосять перемогу, нехай історія вирішить! Більше ніяких стрілянин, ніяких смертей, ніяких величезних і нераціональних витрат грошей. Ця війна ніколи б не почалася, якби я був президентом. Тисячі людей гинуть щотижня — ДОСТАТНЬО, ПОВЕРТАЙТЕСЯ ДО СВОЇХ РОДИН У МИРІ!" — написав президент США.

Трамп закликав Зеленського і Путіна припинити війну

Реакція Зеленського

На прес-конференції за підсумками переговорів у Вашингтоні Зеленський відповів, що погоджується з Трампом. За словами гаранта, Києву та Москві треба сісти за стіл переговорів.

"І президент Трамп правий у цьому. Зупинитись, де ми є, і почати говорити", — вважає президент України.  

Нагадаємо, Дональд Трамп впевнений, що йому вдасться закінчити війну в Україні. На його думку, просто потрібно "почекати". Він наголосив, що війна в Україні буде дев'ятим "конфліктом", який йому вдасться врегулювати. Своєю чергою, Володимир Зеленський вважає, що успіхи Трампа на Близькому Сході дають сигнали, що він змусить Путіна припинити війну в Україні.

Раніше журналісти видання Politico, посилаючись на анонімного представника Білого дому, розповідали, що президент США "оптимістично налаштований" стосовно можливостей досягнення миру в Україні. Після успіхів у врегулюванні конфлікту на Близькому Сході він "палає завзяттям" припинити ще одну війну.

Як відомо, 16 жовтня Трамп провів телефонну розмову з очільником Кремля Володимиром Путіним й назвав її "дуже продуктивною".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама