У Києві презентували концепцію розвитку туризму на 2026 рік
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

У Києві презентували концепцію розвитку туризму на 2026 рік

У четвер, 18 грудня, в Києві представили ключові зміни та нові інструменти розвитку туристичної сфери столиці. Презентація мала назву "Перезавантаження. Київ — місто кожного".

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. Йдеться, зокрема, про встановлення нових туристичних стендів із цифровими сервісами, запуск туристичної карти міста, оновлення туристичного порталу GoToKyiv і розширення форматів екскурсій. 

За її словами, у нинішніх умовах туризм варто розглядати не лише як економічну галузь, а як важливий соціальний і відновлювальний інструмент.

"Туризм — це не тільки про податки чи показники у звітах. Передусім це про людей: про можливість перезавантажитися, змінити погляд, відчути підтримку та знайти нові сенси у складний для країни час. Водночас це справді галузь із потужним економічним потенціалом: вона створює робочі місця, залучає кошти в економіку та стимулює розвиток суміжних сфер. Саме тому розвиток туризму — це також про відновлення міста", — зазначила Хонда.

За її інформацією, 2026 року Київ розпочне перезавантаження туристичної сфери. Серед ключових кроків:

  • встановлення нових туристичних стендів: наразі в місті діє шість таких об’єктів, у планах — розміщення більшої кількості в центральних і ключових туристичних локаціях, кожен стенд матиме QR-код з аудіогідом, квестами, інтерактивами й елементами доповненої реальності;
  • створення туристичної карти столиці з 25 основними локаціями, яку вже передано у друк;
  • оновлення туристичного порталу GoToKyiv із можливістю придбання екскурсій онлайн, особистим кабінетом гіда, туристичними маршрутами та календарем подій;
  • розширення напрямів екскурсій і форматів знайомства з містом.

Начальниця управління туризму та промоцій КМДА Лія Корнієнко зазначила, що місто послідовно адаптує туристичну політику до викликів сьогодення.

"Київ поступово трансформує підходи до розвитку туристичної сфери відповідно до потреб сьогодення. Наша мета — сформувати відкрите, доступне та комфортне місто. Місто кожного. Ми вже розпочали співпрацю з партнерами та продовжуємо розширювати це коло для напрацювання ефективних рішень разом із професійною спільнотою", — наголосила вона.

Під час презентації відбулися панельні дискусії "Перезавантаження. Нові можливості для сфери" та "Перезавантаження та розвиток індустрії гостинності: доступність, якість, ефективність". Експерти туристичної, економічної та культурної сфер, представники міської влади, бізнесу та громадського сектору обговорили актуальні виклики та перспективи модернізації туристичної галузі Києва в умовах воєнного стану та в післявоєнний період.

Нагадаємо, наприкінці серпня в управлінні туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації повідомляли, що 2024-2025 роки стали початком відновлення туристичної сфери Києва. Столиця отримала рекордний туристичний збір за пів року під час дії воєнного стану.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама