Фото: Київська міська прокуратура

У Києві затримали організаторів схеми для ухилянтів, які продавали фальшиві діагнози

У Києві двоє чоловіків та жінка допомагали чоловікам ухилитися від мобілізації та продавали фальшиві діагнози про непридатність до військової служби. Зловмисникам оголошено підозри.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

Правоохоронці встановили, що зловмисники розробили механізм фальсифікації документів, які засвідчували нібито наявність у військовозобов’язаних чоловіків тяжких захворювань.

Відтак, у межах злочинної схеми фігуранти допомагали ухилянтам у проходженні фіктивної військово-лікарської комісії та отриманні завідомо неправдивих висновків про непридатність до військової служби, оформленні фіктивних груп інвалідності у медичних установах міста Києва. До того ж вони сприяли чоловікам в отриманні тимчасових посвідчень військовозобов’язаних про непридатність до військової служби з виключенням з обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Києва та Київської області.

Зазначається, що фальшиві діагнози надавали підстави для визнання цих чоловіків тимчасово непридатними для військової служби, усуваючи таким чином їм перешкоди для перетину державного кордону України. Вартість послуги з виготовлення фальсифікованих медичних документів становила від п'яти до восьми тисяч доларів США з особи.

Правоохоронці провели низку обшуків за місцями мешкання фігурантів, а також у медичних установах Києва й територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Київської області. Встановлюється причетність співробітників медичних установ міста Києва та військовослужбовців до сприяння у реалізації вищевказаної протиправної схеми.

Санкція статті передбачає до дев'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, 16 січня працівники Державного бюро розслідувань завершили вивчення справи щодо ухилення від військової служби трьома депутатами Київської міськради. У цій справі їм посприяв керівник апарату Київської міської військової адміністрації та командир військової частини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Події, 18.01.2024 12:16