1 202 день війни
Особовий склад
997 120
Танки
10 915
Артилерія
28 934
Літаки
414
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 183
Крилаті ракети
3 315
Гелікоптери
337
БпЛА
39 818
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У Кремлі заявили про намагання створити буферну зону на Дніпропетровщині: в ЦПД відреагували
Дмитро Пєсков. Джерело: росЗМІ

У Кремлі заявили про намагання створити "буферну зону" на Дніпропетровщині: в ЦПД відреагували

У Росії знову заявили про нібито просування своєї армії до Дніпропетровської області. У Центрі протидії дезінформації назвали це неправдою.

Про ситуацію навколо української Дніпропетровщини заявив "рупор" Кремля Дмитро Пєсков.

"Російський наступ у Дніпропетровській області у тому числі є роботою зі створення буферної зони", — зазначив він.

При цьому речник кремлівського диктатора Володимира Путіна зауважив, що Росія продовжуватиме розмову з Україною, попри "суттєві зміни в баченні сутності київського режиму, який завдавав ударів по цивільних об'єктах".

Він також додав, що Росія начебто дотримується домовленостей щодо обміну полоненими, досягнутих у Стамбулі, а пояснення України з приводу обміну, що не відбувся, "навряд чи можна вважати правдоподібними".

Декілька тез Пєскова стосувалися відносин Росії з НАТО. За версією Кремля, Альянс не є інструментом підтримки стабільності та безпеки в Європі, його створювали для конфронтації.

"Росії так чи інакше доведеться реагувати на агресивні дії НАТО, у тому числі її нових членів. Росія в якийсь момент залишить за собою свободу дії в питанні розміщення ракет середньої та меншої дальності — у відповідь на дії НАТО", — акцентував Дмитро Пєсков.

Своєю чергою, керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони Андрій Коваленко назвав заяви Пєскова про наступ на Дніпропетровщині блефом.

"Станом на ранок 9 червня вся інформація росіян, включно із заявами Пєскова про їх наступ на Дніпропетровщині, не відповідає дійсності", — наголосив він.

Нагадаємо, що, за інформацією аналітиків американського Інституту вивчення війни, немає жодних геолокаційних підтверджень щодо наступу росіян на території Дніпропетровської області.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама