Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

У МОЗ пояснили, чи можуть військові оскаржувати рішення медичної комісії

Українські військовослужбовці мають право на оскарження рішень медико-соціальної експертизи (МСЕК). Це можна зробити впродовж одного місяця з дня видачі рішення.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України. Там зазначили, що для оскарження рішення в досудовому порядку можна звернутися до самої комісії або обласної комісії з письмовою заявою. Після цього проведуть повторний огляд і винесуть нове рішення.

Якщо ж військовому повторно відмовлять у задоволенні скарги, то таке рішення можна оскаржити у Центральній МСЕК Міністерства охорони здоров'я України.

У складних випадках МСЕК можуть направляти людей, які звертаються для встановлення інвалідності, до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (Вінниця) для проведення обстеження. Після цього складають рекомендаційні консультативні висновки.

Рішення комісій усіх рівнів можна теж оскаржити в суді. Термін на звернення до суду — не пізніше шести місяців з дня рішення МСЕК. Звертатися потрібно до адміністративного суду за місцем проживання або перебування.

Медико-соціальну експертизу проводять, щоб встановити ступінь життєдіяльності, групи інвалідності та затвердження індивідуальної програми реабілітації. Підставами про проходження МСЕК військовими є травми, поранення, підозра на отримання інвалідності, протезування чи контузія.

Нагадаємо, що 18 травня набув чинності закон №3633-ІХ про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, які стосуються медицини.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 12.10.2024 05:32