Міністерство закордонних справ України. Джерело: Вікіпедія

У МЗС України відповіли на заяви Китаю щодо "мирного плану"

Китай може зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні. Для цього є хороша нагода — участь високого представника Китайської Народної Республіки (КНР) у Саміті миру.

Відповідну заяву оприлюднили на сайті Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Українське відомство прокоментувало заяви китайського колеги Ван І щодо нового "мирного плану" Пекіна, який начебто підтримують 26 країн, а Україна та Росія окремо "підтвердили більшу частину змісту".

У МЗС України зазначили, що всі, хто щиро прагнуть відновлення миру в російсько-українській війні, мають працювати над успішним проведенням Саміту миру у Швейцарії.

"Китай слушно декларує повагу до суверенітету та територіальної цілісності всіх країн світу та налаштованість всіма силами боротися за мир. Наступного тижня у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. Вважаємо, що всі країни, які щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати разом над його успішним проведенням, а не докладати зусиль, щоби підважити саміт", — йдеться в повідомленні.

У відомстві зауважили, що участь Китаю стала би важливим сигналом збалансованої позиції країни.

"Участь у саміті високого представника КНР могла би стати хорошою нагодою, щоби зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності. На тлі чотирьох самітів між Китаєм і державою-агресором Росією на рівні лідерів, що відбулися з початку повномасштабного вторгнення, це був би важливий сигнал збалансованої позиції Китаю", — наголосили у МЗС.

Відповідна заява української сторони відбувається на тлі того, що Китай натякає на відсутність своїх представників на Саміті миру у Швейцарії через те, що на конференцію не запросили представників Росії.

"Саме Україна, на території якої триває війна, як сторона що повною мірою зазнає страждань від руйнівних наслідків російської агресії, має визначати, яким має бути мир. Єдиною справедливою основою для досягнення такого миру є "Формула миру" президента України Володимира Зеленського", — підсумували в Міністерстві закордонних справ.

Нагадаємо, декілька днів тому Зеленський заявляв, що Україна відкинула можливість проведення альтернативного "мирного саміту", які запропонував Китай. За підтримки Пекіна війна Росії проти України триватиме довше.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 05.06.2024 09:20