Єнс Столтенберг. Джерело: Офіс президента України

У НАТО планують нову посаду спеціально для України, але є нюанси

У НАТО виношують ідею створити нову посаду спеціального посланника в Україні. На думку керівників Північноатлантичного альянсу, це потрібно, аби посилити свої довгострокові зобов’язання перед країною.

Про це повідомило видання Foreign Policy.

"НАТО думає про призначення нового постійного посланника в Україні, який базуватиметься в Києві, оскільки Альянс прагне посилити свої довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі війни з Росією", — зазначили журналісти.

Створення нової посади "старшого цивільного представника" НАТО в Україні передбачає план, який представлять уже в липні 2024 року на саміті Північноатлантичного Альянсу у Вашингтоні. Посланник координуватиме підтримку України з боку НАТО включно з потоком військової допомоги Києву від різних західних країн.

"Ця посада посланника також надішле політичний сигнал як Україні, так і Росії про прихильність Альянсу до боротьби Києва, оскільки український уряд прагне постійного членства в НАТО, щоб посилити свій захист від російської військової агресії", — додали медійники.

Низка західних чиновників позитивно оцінюють створення нової посади та вважають її, як частину більшого пакета підтримки України з боку НАТО. Зокрема, подібну думку висловила посол США при НАТО Джуліанна Сміт.

"Ми шукаємо способи інституціоналізувати частину двосторонньої підтримки, яка надходить в Україну, та передати її альянсу НАТО, щоби забезпечити більшу узгодженість цієї допомоги та гарантувати адекватний розподіл тягаря у всьому альянсі в нашій колективній підтримці України", — сказала вона.

Водночас є й альтернативні думки. Зокрема, інші представники НАТО розглядають роль посланника як частину врізаного пакета допомоги, який не відповідає головній меті України, тобто формальному приєднанню до Альянсу. За словами одного з чиновників на умовах анонімності, створення посади посланника є частиною втішного призу, який намагаються створити.

"Це ще один приклад того, що ми робимо замість того, чого насправді хоче від нас Україна", — підсумував він.

Нагадаємо, що генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг вирішив відмовитися від планів щодо створення п'ятирічного фонду військової допомоги Україні. Свою думку він змінив після того, як зіткнувся з опозицією з боку членів НАТО.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 08.06.2024 15:16