Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф повідомив, що президент США Дональд Трамп підтвердив свої плани взяти участь у червневому саміті Організації Північноатлантичного договору у Гаазі.
Схоофа цитує Bloomberg.
"Його присутність буде дуже важливою", — сказав Схооф журналістам у четвер після телефонної розмови з американським президентом.
Трамп запевнив його під час розмови, що приїде, додав Схооф. Білий дім та НАТО не одразу відреагували на прохання прокоментувати ситуацію.
Хоча намір Трампа бути незрозумілим, Схооф сказав, що він і генеральний секретар НАТО Марк Рютте розраховували на його присутність із самого початку. Коментарі нідерландського прем'єра з'явились після візиту у середу для зустрічі з Рютте, який сам був колишнім прем'єр-міністром Нідерландів, до штаб-квартири НАТО у Брюсселі.
Саміт, який проходитиме 24-25 червня в Гаазі, рідному місті Рютте, буде присвячений формальному прийняттю нової мінімальної мети витрат для всього НАТО. Члени Альянсу вже досягли прогресу в планах з виконання вимоги Трампа витрачати 5 відсотків ВВП на військові потреби.
Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп висловив сумніви, що Україна коли-небудь стане членом НАТО. На його думку, питання вступу до Північноатлантичного альянсу стало першопричиною війни.
Своєю чергою, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не відмовиться від своїх намірів щодо вступу до Північноатлантичного альянсу в обмін на завершення війни з Росією.