Фото: АрміяInform

У ЗСУ повідомили, як проходитимуть навчання українських пілотів на F-16

Під час навчання українських воїнів на винищувачах F-16 у кожного пілота буде індивідуальна програма польотів та своя кількість годин.

Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

Він зауважив, що українські пілоти вже мають сотні годин нальотів та досить досвідчені у своїй справі. Тому, під час підготовки до використання винищувачів F-16, буде відбуватися так зване перенавчання на авіатехніку Західного зразка.

"Тут мова йде про перенавчання на інший тип техніки. Треба освоїти та зрозуміти філософію, як працює західна техніка. В кожного пілота буде індивідуальна підготовка. В пілота буде своя кількість годин, яку йому потрібно буде опрацювати", — зауважив Ігнат.

Водночас Ігнат зауважив, що навчання українських пілотів на винищувачах F-16 у країнах Європи ще не почалося. Наразі триває підготовка фахівців до початку тренувань. Він зауважив, що представники Повітряних сил та інших структур постійно контактують з союзниками України. Сьогодні триває вивчення всіх деталей: коли і які групи поїдуть на навчання у певні країни та скільки триватиме процес.

"Ще йде процес підготовки людей до того, щоб розпочати це навчання. Є передові групи, які виїхали в країни Європи, які можуть нам надати майданчики для навчання. Вивчається, як буде проходити цей процес тощо. Самих пілотів, які вже пілотують, ще немає ", — пояснив Ігнат.

Винищувачі F-16 для України: що відомо

Україна неодноразово закликала партнерів надати F-16 і далекобійні ракети. Вперше до союзників з приводу цього звернувся 20 січня на зустрічі у форматі "Рамштайн" президент України Володимир Зеленський

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснював, що F-16 можуть допомогти закрити небо над Україною і збивати крилаті ракети рашистів. Ці винищувачі є легкими, мають бойовий радіус 550 км (озброєні шестиствольною авіаційною гарматою, яка може нести до шести керованих ракет ближнього бою) й можуть набирати швидкість до 2410 км/год.

Нагадаємо, шість країн об’єднали зусилля для роботи над забезпеченням України бойовими повітряними силами. Зокрема, це Велика Британія, США, Бельгія, Нідерланди, Данія та Португалія. Згодом міністр оборони України Олексій Резніков привітав створення авіаційної коаліції та зазначив, що військові Збройних сил України чекають початку навчання на винищувачах F-16.

Також 19 травня Джо Байден підтримав тренування українських військових на F-16. Про це він заявив лідерам G7 на саміті у Хіросімі. Своєю чергою Міноборони повідомило, що українське небо може бути захищене винищувачами F-16 вже цієї осені.

Водночас неназвані чиновники у французькому президентському палаці заявили, що західні винищувачі не є гарантією успіху у війні з Російською Федерацією. Україні необхідно отримувати увесь спектр зброї.

Додамо, Нідерланди можуть стати першою країною, яка передасть Україні винищувачі F-16.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 23.05.2023 14:26