Фото ілюстративне. Джерело: wikimapia.org

Удар по Трипільській ТЕС: Найєм визначив головну проблему, чому не спрацював її захист

Причиною повного руйнування Трипільської ТЕС внаслідок обстрілу окупантів 11 квітня є недофінансування будівництва захисних споруд третього рівня. Це ставить під загрозу стійкість енергосистеми та можливість виникнення катастрофи у випадку подальших атак.

Таку версію висунув голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм.

"Атаки росіян на енергетичну інфраструктуру можуть продовжитися. Нам усім треба вижити та вистояти. І часу обмаль. Рішення мають бути швидкі й ефективні", — зазначив він.

Утрата Трипільської ТЕС викликала серйозні обговорення щодо ступеня захисту енергетичних об'єктів України від можливих атак противника. Після подій пов'язаних з втратою ТЕС виникли питання про ефективність заходів для захисту енергетичної інфраструктури країни.

Раніше голова "Укренерго" Володимир Кудрицький розповідав, що об'єкти енергосистеми України мають три рівні захисту. Це захист від вибухової хвилі, захист від прямого влучення "шахедів" і комплексний захист від "шахедів" і ракет.

Найєм тепер заявив, що Агентство відновлення, яке відповідає за захист розподільчих підстанцій, лише обмежено займається цією проблемою, а роботу над захистом інших об'єктів фінансово підтримали на неналежному рівні.

"Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі. Ми працюємо над захистом 22 розподільчих підстанцій "Укренерго" другим та третім рівнем захисту", — зазначив Найєм.

Попри це, спроби забезпечити захист енергетичної інфраструктури тривають, зокрема, будуються захисні споруди для розподільчих підстанцій другого та третього рівнів захисту. Проектну документацію та споруди узгодили з Генеральним штабом Збройних сил України, ДСНС і "Укренерго".

Найєм окремо зазначив, що під час останніх обстрілів деяких об'єктів відбувалися влучання, але встановлені захисні споруди продемонстрували свою ефективність, зберігаючи цілість обладнання. Однак недофінансування будівництва захисних споруд третього рівня залишає енергетичну систему вразливою перед можливими атаками.

Нагадаємо, речник Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш заявив, що ракета, якою рашисти атакували Трипільську ТЕС у четвер, 11 квітня, застосовувалася й раніше: ймовірно, це Х-69. Припускається, що система протиповітряної оборони Patriot може збивати такі цілі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.04.2024 17:39