Фото: росЗМІ

Угорщина знову звинуватила ЄС та НАТО в "розпалі" війни в Україні

Речник уряду Угорщини Золтан Ковач стверджує, що через поставки зброї Києву ЄС і НАТО фактично стали стороною війни в Україні. Він звинуватив ЄС у тому, що він "дрейфує на межі війни", ставлячи глобальні інтереси вище за інтереси власної спільноти.

Золтан Ковач опублікував блог на сайті About Hungary. 

Речник уряду заявив, що фінансування поставок зброї в Україну через Європейський фонд миру знаменує собою відхід ЄС від його попередніх цілей. Тепер ЄС "безпосередньо підтримує одну зі сторін конфлікту, підриваючи попередній акцент на підтримці миру на своїй території"

Як доказ, він наводить результат дослідження інституту Századvég, який є наближеним до угорського уряду.

Ковач вважає, що рішення ЄС фінансувати потреби України в летальному озброєнні "робить його фактичною стороною російсько-українського конфлікту".

"Історія повторюється, оскільки в той час, як решта світу не розглядає зброю як можливе вирішення більшості конфліктів, Європа, яка колись була відправною точкою світових воєн, знову накопичує летальну зброю", — йдеться у публікації речника угорського уряду.

Він переконує, що Угорщина виступає за мир.

"Тому що тільки мир є єдиним рішенням для успішного припинення кровопролиття і зупинки цього безглуздого насильства, що коштує життя тисячам людей", — заявив речник уряду Віктора Орбана.

Нагадаємо, 15 травня Угорщина заблокувала виділення восьмого траншу коштів з Європейського фонду миру на закупівлю озброєння. Він призначався для України.

Також Угорщина висловила підтримку так званому "мирному плану" Китаю щодо України. Там вважають, що він має стати основним у майбутньому при врегулюванні ситуації в Україні.

Раніше Угорщина заборонила ввезення на свою митну територію з України окремі види аграрних товарів. Сусідня країна також оголосила умови транзиту нашої агропродукції, на яку накладена заборона на ввезення.

Також повідомлялось, що Угорщина спільно із Сербією побудують трубопровід для постачання російської нафти. У червні 2023 року країни підпишуть договори про будівництво.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 17.05.2023 12:34