Україна не визнала легітимність Мадуро: в МЗС відреагували на ситуацію у Венесуелі
Андрій Сибіга. Джерело: Telegram-канал МЗС України

"Україна не визнала легітимність Мадуро": в МЗС відреагували на ситуацію у Венесуелі

Україна послідовно відстоює право народів на вільне життя, без диктатури, гноблення та порушень прав людини. Режим Ніколаса Мадуро порушив усі ці принципи в усіх аспектах.

Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який опублікував відповідний допис на своїй сторінці в соціальній мережі X.

"Демократичні країни та правозахисні організації у всьому світі наголошували на поширених злочинах, насильстві, катуваннях, утисках, зловживанні всіма основними свободами, крадіжці голосів та знищенні демократії та верховенства права його режиму", — зазначив він.

За його словами, Україна не визнала легітимність Мадуро після сфальсифікованих виборів і насильства проти протестувальників, як і десятки інших країн у різних частинах світу.

"Народ Венесуели повинен мати шанс на нормальне життя, безпеку, процвітання та людську гідність. Ми й надалі підтримуватимемо їхнє право на таку нормальність, повагу та свободу", — наголосив український міністр.

Він додав, що Україна виступає за подальший розвиток відповідно до принципів міжнародного права, надаючи пріоритет демократії, правам людини й інтересам венесуельців.

"Дякуємо всім у світі, хто допомагає захищати життя", — підсумував Андрій Сибіга.

Попередній контекст
  • США 3 січня завдали серії ударів по столиці Венесуели Каракасу. У різних районах міста чули вибухи. Під удар могли потрапити будівля парламенту Венесуели, а також будинок міністра оборони країни Владіміра Падріно Лопеса. Також повідомляється про атаки на південні райони Каракаса, зокрема, на військовий комплекс Форт-Тіуна й авіабазу імені генералісимуса Франсіско де Міранди. Загалом могли уразити щонайменше десять об’єктів.
  • Згодом американський президент Дональд Трамп заявив про успішну операцію спільними зусиллями спецслужб і правоохоронних органів США. Він зазначив, що Ніколаса Мадуро разом із дружиною схопили та вивезли за межі Венесуели.
  • Через певний час держсекретар США Марко Рубіо офіційно оголосив про завершення військової фази операції у Венесуелі. Головну мету місії досягнуто — чинного лідера країни Ніколаса Мадуро затримано та вже доставлено на територію США для висунення звинувачень.
  • Міністерство закордонних справ Росії виступило з офіційною заявою щодо подій у Венесуелі. У дипломатичному відомстві країни-агресора висловили тривогу через повідомлення про затримання Ніколаса Мадуро та його дружини американськими силами.
  • Генеральна прокурорка США Памела Бонді повідомила про висунення обвинувачення президенту Венесуели Ніколасу Мадуро та його дружині Сілії Флорес у Південному окрузі Нью-Йорка.
Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама