Україна закликала призупинити членство Росії в Раді МАГАТЕ, — Шмигаль
Денис Шмигаль. Джерело: Telegram

Україна закликала призупинити членство Росії в Раді МАГАТЕ, — Шмигаль

Україна ініціювала внесення змін до статуту МАГАТЕ щодо обмеження прав держави-агресорки. Також оприлюднено заклик призупинити членство Росії в Раді керівників МАГАТЕ.

Про це повідомив перший віцепрем'єр, міністр енергетики України Денис Шмигаль, який опублікував відповідний у своїх соціальних мережах.

"Держава, яка навмисно підриває ядерну безпеку, не може брати повноцінну участь у головному політичному органі Агентства", — наголосив він.

Український віцепрем'єр-міністр поінформував, що сьогодні відбулося позачергове засідання керівної ради МАГАТЕ. Зустріч ініційована на прохання України — про неї домовилися раніше з генеральним директором Рафаелем Гроссі.

"Росія системно та цілеспрямовано атакувала електричні підстанції, що забезпечують зовнішнє електропостачання українських атомних електростанцій. Це — підрив одного зі семи стовпів ядерної безпеки, визначених МАГАТЕ", — пояснив Шмигаль.

Він висловив вдячність Рафаелю Гроссі та партнерам, які сьогодні рішуче засудили такі дії та домовилися підтримати енергетичну та ядерну безпеку України.

"Окремо звернули увагу на ситуацію з тимчасово окупованою Запорізькою АЕС, яка від початку повномасштабного вторгнення вже 12 разів повністю втрачала зовнішнє електропостачання", — зауважив український міністр.

Він закликав держави-члени запровадити всеохопні санкції проти "Росатому" й обмежити співпрацю з цією компанією в усіх можливих сферах. Україна також порушила питання призупинення членства Росії в Раді керівників МАГАТЕ, а також обговорила намір ініціювати внесення змін до статуту МАГАТЕ з метою обмеження прав держави-агресорки.

"Настав час запровадити реальну відповідальність за акти агресії, що підривають ядерну безпеку", — підсумував Денис Шмигаль.

Нагадаємо, видання Politico повідомляло, що під час переговорів в Абу-Дабі 23-24 січня значну їх частин зосередили на економіці. Зокрема, на тому, хто контролюватиме Запорізьку АЕС, яку окупували російські війська.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама