Фото: соцмережі

Українцям надсилатимуть третю платіжку за газ: за яку послугу доведеться платити окремо

Українці отримуватимуть ще одну платіжку за газ. Тепер громадянам потрібно платити не лише за газ та окремо за його доставку, а й за утримання внутрішньобудинкових мереж. Раніше ця сума входила у єдиний платіж.

Про це повідомляє видання "Газправда".

Що таке "третя платіжка"за газ і що варто про неї знати

"Раніше в єдиний платіж за газ була включена плата за абонентське обслуговування, про що деякі побутові споживачі навіть і не здогадувались. І чи виконували облгази належним чином свої зобов’язання щодо утримання у задовільному стані внутрішніх газових мереж, димо- та вентканалів, а також газоспоживаючого обладнання у багатоквартирних і приватних будинках — залишається під великим питанням", — йдеться у статті.

Зазначається, що ключовий момент започаткованої трансформації полягає у покладенні відповідальності за експлуатацію та утримання в належному стані внутрішніх газових мереж, котлів, газових бойлерів, колонок, справності вентиляції у приміщенні на осіб, які найбільш вмотивовані в їх безаварійній роботі, тобто на їх власників, а саме:

  • у багатоквартирному будинку за мережі спільної власності в зоні загального використання — на  співвласників багатоповерхівки;
  • у приватному житловому будинку та безпосередньо у квартирах — на їх господаря.

При цьому, власник може самостійно обирати організацію, яка виключно на договірних умовах та на платній основі здійснюватиме роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

"Чинне законодавство містить застереження, що у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у будинку розподіл природного газу припиняється", — йдеться у повідомленні.

За даними видання, до завершення остаточного реформування нормативно-правової бази у цій сфері припинення газопостачання облгазами винятково через неукладення договорів на ТО може вважатись маніпулятивним та є порушенням прав його мешканців.

Зазначається, що після того, як третя платівка почне діяти, один раз на рік фахівці повинні здійснювати візуальний огляд газопроводів та перевіряти наявність вільного доступу до них.

"Щорічно перевіряється працездатність запірних пристроїв, встановлених на газопроводах. Здійснюється їх очищення від залишків корозії та мастила. Відповідно до вимог та рекомендацій заводів-виробників, проте не рідше одного разу на рік, здійснюється ТО газового обладнання", — вказано у повідомленні.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року ціна на газ коливатиметься від 7,70 до 9,99 гривні за кубічний метр блакитного палива. Тариф залежатиме від компанії, яка обслуговує окремого побутового споживача.

Додамо, раніше повідомлялося, що вперше в історії наша держава пройде майбутній опалювальний сезон користуючись газом лише власного видобутку. Україна активно збільшує обсяги накопичення блакитного палива.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 13.11.2023 16:57