На фото: Су-25. Джерело: Вікіпедія

Українські Су-25 адаптували до використання високоточних французьких авіабомб

Українські штурмовики Су-25 адаптували для застосування французьких високоточних авіабомб AASM HAMMER. Цю зброю активно та успішно використовують для завдання ударів по позиціях окупантів.

Про це в інтерв'ю "Донбас Реалії" заявив начальник авіації командування Повітряних сил Збройних сил України Сергій Голубцов.

За його словами, на початку повномасштабної російсько-української війни наша країна мала певні запаси некерованого авіаційного озброєння для штурмовиків Су-25. Проте за перший рік активних бойових дій ці запаси були вичерпані. Нові високоточні авіабомби AASM HAMMER Україна отримує в межах військової допомоги від Франції. 

"Наші літаки Су-25 також модернізуються, і зараз вони вже можуть застосовувати бомби, у яких є реактивний двигун. Вони називаються HAMMER, ми їх використовуємо, і дуже успішно", — наголосив Голубцов.

Зазначається, що для продовження використання штурмової авіації ПС ЗСУ, зокрема Сполучені Штати Америки надавали Києву авіаційні ракети Zuni, які були у наявності на американських складах. Такі некеровані ракети класу "повітря—земля" застосовують для знищення наземних цілей, фортифікаційних споруд та колон військової техніки. Проте запаси таких ракет закінчилися, а відновлення виробництва є недоцільним, адже західна авіація активно переходить на високоточне озброєння. 

Саме тому, щоб залишити в строю Су-25, українські військові адаптували їх для застосування французьких авіаційних бомб. Також для використання цього виду озброєння були пристосовані винищувачі МіГ-29. Зокрема, планується інтегрувати авіаційні бомби AASM HAMMER на майбутні українські багатоцільові винищувачі F-16.

Варто додати, що AASM є комплектом для некерованих авіабомб, який перетворює їх на високоточні. Такий комплект складається з передньої частини з системою наведення й закрилками та задньої з ракетним прискорювачем, що призначений для збільшення дальності польоту авіабомби. 

Нагадаємо, 10 червня Сергій Голубцов заявив, що частина винищувачів F-16, які Україна отримає від західних партнерів, зберігатиметься на іноземних авіабазах. Це необхідно для того, аби вони не стали цілями російських загарбників.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 10.06.2024 11:18