Уряд обіцяє безкоштовне харчування для усіх школярів: коли запрацює нововведення
Фото: Depositphotos

Уряд обіцяє безкоштовне харчування для усіх школярів: коли запрацює нововведення

В Україні розширюють програму безкоштовного шкільного харчування. З вересня 2026 року учнів 1-11 класів по усій країні планують забезпечувати обідами.

Про це повідомила прем'єр-міністр України Юлія Свириденко.

"Учні 1-11 класів з вересня наступного року отримуватимуть безкоштовне харчування по всій країні", — написала вона на своїй сторінці у Tlegram.

Свириденко запевнила, що уряд готує всі необхідні рішення для цього нововведення. Сьогодні для реалізації першого етапу програми спрямували майже 5,9 мільярда гривень субвенції громадам, щоб забезпечити перший етап харчування для школярів у 2026 році. Загалом же у Держбюджеті на 2026 рік на цю програму передбачено 14,4 мільярда гривень. 

"Окремо заклали фінансування на модернізацію шкільних харчоблоків, щоб діти отримували не лише безкоштовне, а й якісне харчування", — поінформувала посадовиця.

Прем'єр-міністр нагадала, що з початку 2025 року безкоштовне харчування вже діє для учнів 1-4 класів по всій Україні, а з вересня гарячі обіди почали отримувати ще й учні 1-11 класів у прифронтових громадах. 

"Наш пріоритет — створити умови для безпечного та комфортного навчання для кожної української дитини, незалежно від місця проживання чи формату навчання", — наголосила вона.

Нагадаємо, раніше заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова інформувала, що з 1 вересня 2027 року всі школи та ліцеї України остаточно перейдуть на 12-річну систему навчання. Це рішення є частиною закону "Про повну загальну середню освіту", ухваленого ще у 2020 році.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама