Фото: "Укрінформ"

Уряд виділив Міноборони додаткові кошти для забезпечення потреб військових: про яку суму йдеться

Кабінет міністрів виділив Міноборони додаткові кошти з резервного фонду для забезпечення потреб військових. Йдеться про 657 мільйонів гривень.

Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. Ці гроші спрямують на термінові потреби бойових бригад.

"Усього уряд виділив Міноборони 657 мільйонів гривень (з них Державній спеціальній службі транспорту — 10,7 мільйона гривень). Окремо від цієї суми Головному управлінню розвідки Міністерства оборони виділили 10,524 мільйона гривень", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Міноборони спрямує ці гроші на закупівлю техніки та озброєння, оптичних та тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництво боєприпасів, ремонт та утримання техніки, а також запасних та комплектувальних частин до неї. Кожна з бригад формує цю потребу індивідуально.

Наразі міністерство очікує сформовані потреби кожної військової частини, після чого розрахунки узагальнить Генеральний штаб. Тоді Міноборони підготує відповідний запит на Міністерство фінансів, після чого кошти спрямовуються до Міноборони та направляються до військових частин.

"Виділення коштів з резервного фонду спричинене змінами в адмініструванні "військового ПДФО" у 2024 році. Відтепер 10%  від частини військового ПДФО, яке зараховується у державний бюджет, автоматично повертатиметься військовим частинам пропорційно до сплаченого ними податку. Оскільки цю пропорцію можна буде порахувати тільки після сплати ПДФО в січні, то новий механізм запрацює з лютого. Тож Уряд для закриття "фінансового розриву" у січні виділив з резервного фонду кошти для нагальних потреб оборони. Адже забезпечення військовослужбовців усім необхідним ¡ процес, що має тривати безперебійно за замовчуванням", — прокоментував заступник Міністра оборони Юрій Джигир.

Нагадаємо, Україна продовжує посилювати обороноздатність. Зокрема, 19 січня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував  виділення рекордної суми коштів на облаштування оборонних рубежів нашої держави.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 22.01.2024 19:31