Путін та інші кремлівські чиновники використовують термін "буферних зон", намагаючись розширити територіальні вимоги Росії в Україні. Таким чином російські загарбники намагаються просунутися якомога далі на території України.
Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Вони, зокрема, цитують Путіна, який заявив, що російські війська "опиняються" на територіях за межами чотирьох областей, які Росія незаконно анексувала відповідно до "логіки військових дій", а потім згадав приказку "де ступає нога російського солдата, там російська земля".
При цьому Путін не виключає захоплення Росією Сум "у принципі", але стверджує, що Росія наразі не переслідує цієї мети. Він додав, що дії Росії на півночі Сумської області зумовлені обстрілом Україною прикордонних районів Росії.
Окрім того, серед рашистів лунають версії, що "буферна зона" має бути глибиною від 20 до 30 кілометрів для захисту окупованої території, або в Дніпропетровській області до річки Дніпро, щоби захистити окуповану Донецьку область від ударів українських систем HIMARS.
Раніше кремлівські чиновники виправдовували російський наступ на північ Харківської області спробою захистити місто Бєлгород від українських обстрілів та ударів реактивних систем залпового вогню.
Заступник керівника Офісу президента України полковник Павло Паліса також заявляв, що Росія, ймовірно, прагне створити буферну зону вздовж північного українсько-російського кордону до кінця 2025 року та має намір окупувати всю територію України на лівому березі Дніпра, включаючи східну Дніпропетровську область та всю Харківську область, до кінця 2026 року.
"Кремль продовжує демонструвати, що його не влаштує захоплення Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, і він використовуватиме вигляд буферних зон для виправдання своїх територіальних амбіцій за межами цих чотирьох областей", — зробили висновок в Інституті вивчення війни.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, реагуючи на цинічні заяви глави Кремля про українські території, заявив, що "Путіну байдуже до російських солдатів чи їхніх ніг, розірваних безпілотниками".